Genç Akademi Öğrenci Mülakatı

Genç Akademi Yabancı Dil Merkezi'nde öğrenci olmak ve eğitim görmek büyük bir ayrıcalıktır. Bu sebeple Ümraniye Genç Akademi  ve Maltepe Genç Akademi olarak her öğrenciyi eğitime başlamadan önce, uzman eğitim danışmanlarımız ile bir mülakat gerçekleştirerek kurumumuza eğitim için kabul ediyoruz. Bu mülakatlarda amacımız, yılların verdiği deneyim ile oluşturduğumuz eğitim tekniklerimizin öğrencilere uygun olup olmadığını , öğrencinin bu eğitimi alabilecek seviyede olup olmadığını ölçmektir. 

Bu mülakatlarda öğrencileri kesinlikle sözlü veya yazılı bir sınava tabi tutmuyoruz. Eğitim ve öğrenci psikolojisi alanlarında uzman eğitim danışmanlarımız, öğrenciler ile gerçekleştirdikleri sözlü sohbet ile öğrencinin algı ve uyum seviyesini ölçmektedir. İş görüşmesi mülakatları havasında geçen bu eğitim mülakatlarımızda öğrenciyi eğitime değilde adeta işe alır gibi yeteneklerini ve algısını ölçüyoruz. Aynı zamanda öğrencinin velisininde mutlaka eğitim mülakatlarına katılmasını istiyoruz. Çünkü amacımız sadece öğrenciyi değil aileyide tanımaktır.

Eğitim masraflarının çok büyük bir kısmını karşıladığımız bu Burslu Eğitim Projesinde, kurum olarak veli ve öğrenci ile karşılıklı reklam antlaşması yapıyoruz. Peki bu reklam antlaşması nedir? Kısaca açıklarsak, biz diğer kurumlar gibi reklama harcayacağımız bütçeyle afiş asıp broşür dağıtmak yerine, reklamımızı bizden eğitim alan öğrencilerimiz ile yapıyoruz. Ümraniye Genç Akademi  ve Maltepe Genç Akademi de İngilizce öğrenip konuşan öğrenci kendini ifade edebildiğinde bizim eğitim kalitemizi de etrafındaki İngilizce bilmeyenelere göstermiş oluyor. Böylece diğer öğrenciler veya yetişkinlerde İngilizce öğrenmek için bize geliyorlar. Yani reklam bütçemizi öğrenciye yatırım olarak harcıyoruz ve öğrenciden bizim reklamımızı yapmasını istiyoruz. Öğrenci, aile ve eğitimcilerin birbirlerini tanıdığı bu mülakatlarda eğitim hakkında karşılıklı görüşlerimizi paylaşarak öğrenci için en iyisini belirliyoruz. Çünkü her öğrenciye vermediğimiz, sadece bu eğitimi gerçekten isteyen ve seviye olarak bu eğitimi almaya uygun öğrenciler kurumumuzda eğitim almaya başlayabilir.  

Burslu Eğitim Projesi mülakatlarımız yılın bazı dönemlerinde ve yoğun olarak gerçekleşmektedir. Bu sebebple her öğrenciye sadece bir kez mülakat hakkı tanınmaktadır. Yani öğrenci mülakata katıldığında eğitime başlayıp başlamayacağına mülakat sonunda kesinlikle karar verilir, ikinci milakat veya düşünme süresi tanınmaz. Çünkü bu eğitimde biz kurum olarak cebimizden para harcıyoruz ve öğrenciye yatırım yapıyoruz. Bu  eğitimden faydalanmak isteyen her öğrenciye mülakat hakkı tanımak adına görüşmelerimizi tek seferlik yapıyoruz.

Burslu İngilizce Eğitimi Mülakatları

Kurum olarak özel olarak düzenlediğimiz Burslu İngilizce Eğitimi projesi kapsamında, özellikle öğrencilerimizi mülakat ile seçiyoruz. Çünkü sadece orta ve dar gelirli devlet okulu öğrencilerine verdiğimiz bu özel eğitimde, eğitim masraflarının çok büyük bir kısmını biz karşıladığımız için amacımız gerçekten bu eğitimi almaya uygun öğrencilere ulaşmaktır. Burslu eğitim kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine hem İngilizce konuşmayı öğretiyoruz hemde okuldaki sayısal derslerine yardımcı oluyoruz.  İngilizce konuşmayı oyunlarla, şarkılarla ve taklit yöntemleri ile eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz için öğrencilerimiz bu eğitimlerde sıkılmadan kalıcı bir eğitim görmüş oluyorlar. İngilizce bilgisinin her alanda gerekli olduğu günümüzde öğrencilerin erken yaşlarda eğitim almasını sağlayarak eğitim ve kariyer hayatlarında bir adım önde olmalarını sağlıyoruz. 

Bugüne kadar binlerce öğrencinin katıldığı Burslu Eğitim Projesinde 100%  başarı sağlayarak, birçok kurumu geride bırakıp Ümraniye ve çevresinde adından sıkça söz ettiren Genç Akademi, bu başarısının gururunu  öğretmenleri, öğrencileri ve velileri  ile birlikte yaşıyor. 

Genç Akademi
06 Ekim 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.