Yetişkinler İçin Akademik İngilizce Programı

Akademik İngilizce genellikle yüksek öğretimde kullanılan ve günlük dilde kullanılan İngilizceden belli açılardan farklı olan bir alt dildir. Akademik dünyada başarılı olmak için olmazsa olmazlardandır. Genellikle soyut fikir ve ifadeler üzerinden hareket eder. Akademik İngilizce daha çok yazı temellidir çünkü akademide yapılan araştırmaların yayınlanması, dergi ya da kitaba dönüşmesi büyük önem arz eder.

Akademik İngilizcede daha nesnel bir dil kullanılır, öznel ifadelerden kaçınılır.Öne sürelen yorum ve argümanlar referanslar ve verilerle desteklenir. Cümleler genellikle edilgen yapı ile kurulur. Mesela çocukların dil edinimini inceleyen bir deneyinizi anlatırken “Araştırmada 10 çocuktan veri topladım.” yerine “Araştırmada 10 çocuktan veri toplandı.” demek daha yaygın. Buna ek olarak günlük dildekinin aksine akademik İngilizce’de fiil çekimleri kısaltılmaz. Mesela günlük dilde “I won’t go into details.” diyebilirken akademik İngilizce yazımında bunu uzun uzun “I will not go into details.” şeklinde belirtmeniz gerekiyor.

Bu Kursa Kimler Katılabilir?

Bilindiği gibi firmalar, akademik kurumlar ve uluslararası şirketlerin çoğu artık çalışan ve öğrenci adaylarından belirli düzeyde İngilizce bilgisi istemektedir. Üniversiteler lisans ve lisansüstü eğitimler için adaylarının özellikle mesleki alanlarında uluslararası İngilizce makaleleri okuyabilecek ve çalışma yapabilecek düzeye sahip olmalarını ister. Uluslararası firmalar çalışanlarından şirketleri adına ya da şirket içi İngilizce yazışmalar yapabilmelerini, İngilizce sunum hazırlayabilmelerini ve aktif bir görüşme ağına dahil olabilmelerini talep ederler. Bu sebeple büyük ve global şirketler çalışanlarının akademik düzeyde İngilizce bilmelerini isteyebilirler.

Ders Programı

  • Kurs Süresi: 3 Ay
  • Haftalık Ders Saati: 13 Saat
  • Toplam Ders Saati: 384 Saat

Başlıca Akademik Eğitimlerimiz

  • IELTS Kursu 
  • TOEIC Kursu 
  • SAT Kursu 
  • GMAT Kursu 
  • GRE Kursu 
  • BULATS Kursu

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.