SAT Hazırlık Eğitimleri

SAT sınavları nedir? Bu sınavlara kimler katılabiliyor?

SAT(Scholastic Aptitude Rest) Amerika'daki yüksek okul ve üniversitelere girişte hem Amerikan vatandaşları hemde yabancı uyruklu öğrenciler tarafından kullanılan aynı zamanda Türkiye'deki yabancı uyruklu öğrencilerin Türk üniversitelerine yerleşme sürecinde de birçok üniversite tarafından kabul edilen bir sınavdır. Ümraniye Genç Akademi ve Pendik Genç Akademi olarak bu sınava katılmak isteyenleri özel eğitimler ile kısa sürede hazırlıyor ve başarılı olmalarını sağlıyoruz.

SAT sınavları, SAT I (Reasoning Test ) ve SAT II (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşuyor.

SAT I (Reasoning Test ); Okuma, Yazma ve Matematik bölümlerinden oluşan 3 saat 45 dakika süren çoktan seçmeli bir sınavdır. Öğrencinin sayısal ve sözel yeteneğini ölçer. Her dersin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir.

SAT II (Subject Test) ise Biyoloji, Kimya, Fizik, Edebiyat, Tarih ( Dünya tarihi-Amerikan tarihi ), Matematik, Yabancı Diller alanlarından oluşur ve her biri 1 saat sürer. Aynı günde en fazla 3 dersten sınava girilebilir. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu test öğrencinin özellikle bir akademik konu üzerindeki bilgisini ölçmeye yöneliktir. Test skoru 200-800 arasında değişiyor.

Genellikle lise mezunları ve lise son sınıf öğrencileri bu sınava giriyor. Ülkemizde bir dönemde 6 kez yapılan bu sınavlara öğrenciler isterlerse birden fazla katılabiliyor. Bazı üniversitelerde Hyper-Score sistemi uygulanıyor. Hyper-Score puan hesaplaması birden fazla girilmiş SAT sınavlarının en yüksek puanlarının hesaplanmasıyla ortaya çıkıyor.

SAT sınavları neyi ölçüyor?

SAT, öğrencinin bilgi ve becerisini ölçmeye yönelik bir sınav. Bu sınavda amaç formül ezberlemek değil, verilen formülü nasıl kullanacaklarını ve nasıl çözeceklerini ölçmek. Eğitimimizi bu sınavın öğretim modeline göre yapıyoruz.

Üniversiteler için de büyük bir kaynak olan SAT, öğrencileri sadece tek bir sınava göre değerlendirmiyor. Sınav sonucu dışında saygın üniversiteler için önemli kriterler arasında bulunan öğrencinin sosyal aktiviteleri, projeleri, yetenekleri, öz güveni gibi alanların da ölçülmesine katkı sağlıyor.

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.