LGS Öğrencilerine Eğitim Koçluğu Programı

Lise Sınavlarına Hazırlık Eğitimleri

Öğrencilerimizi Türkiye’de ilk kez bizim uyguladığımız Eğitim Koçluğu Sistemi ile yeni liselere giriş sistemine uygun olarak sınavlara hazırlıyoruz. 5 ana ders için (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Yabancı Dil) verdiğimiz yoğun eğitim ve birebir ilgi ile liseye giriş sınavında (LGS)  %100 başarı sağlıyoruz. Eğitim koçluğu sistemi ile öğrencinin sınava nasıl hazırlanacağının yöntemini belirliyoruz ve daha sağlıklı bir şekilde ders çalışmasını sağlıyoruz.

Eğitim kalitemizin yanı sıra uygun eğitim ücretlerimiz ile her öğrencinin bu eğitimleri almasını sağlıyor öğrencilerimizin maddi olanaklar nedeniyle eğitimlerinden geri kalmamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu vizyon ile hareket eden Genç Akademi 25 yıldır bulunduğu eğitim sektöründe yüzlerce maddi durumu iyi olmayan öğrenciye burslu eğitimlerde sağlamıştır.

Eğitimin İçeriği

Öğrencilerimize hafta içi ve hafta sonu eğitim koçluğu programları düzenleyerek kendilerine uygun zamanlarda bu eğitimlere katılmalarını sağlıyoruz. Böylelikle hiçbir dersi kaçırmadan sınava en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz. Ayrıca başarısız oldukları konularda ayrıca  özel ders eğitimleri de veriyoruz.

Her öğrencinin öğrenme süresi ve yönteminin birbirinden farklı olduğunun bilinci ile tüm öğrencilerimize özel programlar hazırlıyoruz. Bu sayede aynı sınıfta yer alan öğrenciler aynı eğitimi alsalar dahi kendilerine özel hazırlanan ek dersler ve yöntemlerle daha kaliteli bir gelişim süreci geçiriyorlar. 

 • Kişiye özel birebir eğitimler,
 • Soru çözümleri,
 • Eğitim koçluğu,
 • Etkin rehberlik,
 • Sınavlar,
 • Etütler,

8. Sınıflar Ders Programı

 • HAFTADA 14 SAAT DERS + ETÜT + DENEME SINAVLARI
 • MATEMATİK: 4 SAAT / FEN BİLGİSİ: 4 SAAT
 • TÜRKÇE: 2 SAAT / SOSYAL BİL: 2 SAAT / İNGİLİZCE: 2 SAAT
 • CTESİ SAAT 09:00 / 12:10    PAZAR SAAT 12:20 / 15:30
 • SALI SAAT 18:15 / 20:25      PERŞEMBE SAAT 18:15 / 20:25

7. Sınıflar Ders Programı

 • HAFTADA 14 SAAT DERS + ETÜT + DENEME SINAVLARI
 • MATEMATİK: 4 SAAT / FEN BİLGİSİ: 4 SAAT
 • TÜRKÇE: 2 SAAT / SOSYAL BİL: 2 SAAT / İNGİLİZCE: 2 SAAT
 • CTESİ SAAT 12:20 / 15:30    PAZAR SAAT 09:00 / 12:10
 • SALI SAAT 16:00 / 18:10      PERŞEMBE SAAT 16:00 / 18:10

6. Sınıflar Ders Programı

 • HAFTADA 14 SAAT DERS + ETÜT + DENEME SINAVLARI
 • MATEMATİK: 4 SAAT / FEN BİLGİSİ: 4 SAAT
 • TÜRKÇE: 2 SAAT / SOSYAL BİL: 2 SAAT / İNGİLİZCE: 2 SAAT
 • CTESİ SAAT 12:20 / 15:30    PAZAR SAAT 09:00 / 12:10
 • SALI SAAT 16:00 / 18:10      PERŞEMBE SAAT 16:00 / 18:10

LGS Eğitim Ücretleri

Genç Akademi olarak eğitim vizyonumuz gereği tüm öğrencilerin eşit ve iyi düzeyde eğitim almaları gereltiğini düşünüyoruz. Bu nedenle eğitim ücretlerimizi maddi durumu ne olursa olsun her öğrencinin eğitim alabileceği bir kurum olacak şekilde düzenliyoruz. Aynı zamanda başarılı ve yeterli bulduğumuz öğrencilere burslu eğitim imkanları da sunuyoruz.

 

Yeni Sınav Sistemine İlişkin Bilgiler

Sınavsız mahalli kayıtlar Anadolu, Mesleki ve Teknik Anadolu ve Anadolu İmam Hatip Liselerini kapsayacak.

Liselerin tamamına yakını mahallinden öğrenci alacak şekilde il ve ilçe müdürlükleri tarafından öğrenci, adres ve ortaokul bazlı olarak gruplandırılarak “Eğitim ve Kayıt Bölgeleri” oluşturuldu.

Her bölgede, her okul türünden en az 9 okul yer alacak. Öğrenciler, zorunlu 5 tercih yapacak. Ortaokul 8. sınıflarda öğrenim gören 1 milyon 192 bin öğrenciden 1 milyon 80 bini sınavsız, 110 bin öğrenci de sınav ile yerleştirilecek.

Haziran ayından önce eğitim bölgeleri, e-okul üzerinden veli ve öğrencilerin bilgilerine sunulacak. Tercihlerin alınmasının ardından temmuz ayı sonunda kayıt bilgileri ilan edilecek.

Mahalli kayıt alan okullarda öğrenim görecek öğrenciler, ikamet ettiği eğitim bölgesinde bulunan liselere nakil yaptırabilecek. Okul türleri arasında (Anadolu lisesinden meslek lisesine, meslek lisesinden Anadolu lisesine gibi) 10. sınıfın sonuna kadar, ikamet edilen eğitim ve kayıt bölgesi kriteri göz önünde bulundurularak nakil işlemleri yapılabilecek.

Kayıtlar ilan edildikten sonra boş kontenjanlar ek yerleştirme için ayrıca duyurulacak ve aynı yöntemle tercih alınıp yerleştirme yapılacak.

Tercihler Nasıl Yapılacak?

Öğrenciler, haziran ayı içerisinde lise kayıt tercihlerini yapacak. Sınavsız yerleştirilecek öğrenciler tercihlerini e-okul sistemi üzerinden yapacak.

Öğrencilerin adrese dayalı eğitim ve kayıt bölgesi tercih ekranında, ikamet ettiği eğitim bölgesinde farklı okul türlerinden toplam 9 lise yer alacak. Öğrenciler, kendilerine sunulan bu 9 okul arasından 5 tercih yapacak. 9 okul, bütün lise türlerini (Anadolu Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) kapsayacak. Öğrencilerden 9 okuldan mutlaka 5 tercih yapması istenecek.

Yerleşememe Durumu Olmayacak

Mahalli yerleştirmede kayıt önceliği kriterleri; “öğrencinin tercih sırası”, “öğrencinin evine yakınlık”, “öğrencinin ortaokuluna yakınlık” olarak belirlendi. Hiçbir öğrenci için yerleşememe durumu söz konusu olmayacak.

Pansiyonlu okullarda pansiyon yatak sayısı kadar kontenjan, il içinden farklı eğitim ve kayıt bölgelerinden tercihe açılacak. Pansiyonlu okulları tercihlerde, pansiyona en uzak öğrenciler avantajlı olacak. Tüm yerleştirme işlemleri temmuz ayı içerisinde tamamlanacak ve açıklanacak.

Sınav İle Öğrenci Alan Liselere Kayıtlar

Sınavla öğrenci alan liseler ise Fen, Sosyal Bilimler ve Proje okullarından oluşacak. Bu okullara, haziran ayı başında yapılan ve isteğe bağlı girilen bir sınav ile kayıt yapılacak. Sınav, sadece 8. sınıf müfredatını kapsayacak. 135 dakika sürecek sınavda 90 çoktan seçmeli soru sorulacak. Sınav, sayısal ve sözel iki bölümden oluşacak. Matematik, Fen ve Türkçe testinden 20’şer soru, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil testinden 10’ar soru yöneltilecek. Sınavda, 3 yanlış bir doğruyu götürecek.

Sınavla yerleştirme, yalnız sınav puanı ile yapılacak. Her yıl haziran ayının ilk hafta sonunda yapılacak sınavın sonuçları, yine bu ay içerisinde ilan edilecek. Boş kontenjanlar için “ek yerleştirme” yapılacak. Örnek sorular, bu ay içerinde yayınlanacak. Sınava giren öğrenciler, girmeyen öğrenciler ile aynı zamanda okul tercihi yapacak. Sınav puanı ile tercihlerine yerleşemeyenler, diğer öğrenciler gibi adreslerine bağlı olarak eğitim bölgelerinden yerleştirilecek. Sınavla öğrenci alan okullarda, boş kalan kontenjanlar doğrultusunda, sınav puanına göre nakil yapılabilecek.

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.