TYT ve AYT Özel Ders Programı

TYT ( Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi)  bu yıl itibariyle üniversiteye geçişte uygulanacak olan yeni sınav siteminde öğrencilerin katılacağı iki sınavdır. Bu sınavlardan ilk olan TYT sınavına her öğrenci katılmak zorundadır ve sınavın Haziran ayında yapılması planlanmaktadır. İkinci sınav olan AYT ise alan sınavıdır ve öğrenciler kendi tercih edecekleri bölüme göre girecekleri sınavdır.

Temel Yeterlilik Testi’ne tüm adaylar gireceği için bu sınavda ağırlık Matematik ve Türkçe derslerinde olacaktır. Bu ilk oturumda öğrenciler 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Fen Bilimleri ve 20 Sosyal Bilimler olmak üzere toplam 120 soruya 135 dakika içinde cevap verecektir. TYT sınavında öğrencilerin temel bilgi birikimlerinin ölçülmesi hedeflenmektedir. Bu sınav farklı lise türlerinde okuyan her öğrencinin gördüğü eğitim müfredatına göre hazırlanmıştır.

TYT ve AYT Sınavlarının İçeriği

TYT sınavından bir gün sonra yapılması planlanan ikinci oturum olan AYT sınavında 40 Matematik, 40 Türkçe, 40 Fen Bilimleri, 40 Sosyal Bilimler olmak üzere toplam 160 sorudan oluşacaktır ve 180 dakikalık süre verilecektir. Adaylar tercih edecekleri bölümlere göre soruları çözecekler. Baraj puanı 180 olarak belirlenen bu sınavın üniversite tercihindeki ağırlığı TYT sınavına göre daha fazla olacaktır.

TYT sınavı %40 oranında AYT ise %60 oranında tercih puanı olarak hesaplanacak, TYT sınavında 150 puan barajını geçen öğrenciler ikinci oturum olan AYT den alacakları puan ile üniversite tercihi yapma hakkı kazanacaktır.

Ümraniye Genç Akademi ve Pendik Genç Akademi  olarak TYT ve AYT sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrencilere kurs ortamında veya kendi evlerinde özel ders eğitimleri vermekteyiz. Bu özel derslerde amacımız öğrenci ve öğretmen arasında yakın ve güçlü bir ilişki kurarak daha verimli bir ders ortamı oluşturarak öğrencinin başarılı olmasını sağlamaktır. Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimiz ile istediğiniz gün ve saatte bu eğitimlere katılabilirsiniz. Öğrenci, öğretmen ve veli ile birlikte yapılacak olan ücretsiz ön mülakat sonrası öğrencinin özel ders eğitim programına karar verilmektedir.

TYT ve AYT Eğitim Ücretleri

Genç Akademi olarak eğitim vizyonumuz gereği tüm öğrencilerin eşit ve iyi düzeyde eğitim almaları gereltiğini düşünüyoruz. Bu nedenle eğitim ücretlerimizi maddi durumu ne olursa olsun her öğrencinin eğitim alabileceği bir kurum olacak şekilde düzenliyoruz. Aynı zamanda başarılı ve yeterli bulduğumuz öğrencilere burslu eğitim imkanları da sunuyoruz.

 Eğitim hakkında daha ayrıntılı bilgi almak adına iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.