Beden Dili Eğitimleri

Genç Akademi olarak Beden dili eğitimi programımız sayesinde artık hayallerinizi gerçekleştirmek daha kolay.
Bu eğitim programımızda aşağıdaki adımları özel derslerimiz sayesinde geçerek eğitim programımızı tamamlamış olacaksınız.

Neler öğreneceksiniz?

Müşterilerinizle, arkadaşlarınızla ve ilişki kurduğunuz herkesle daha iyi bir iletişim içinde olacaksınız.

  • İletişim yeteneğiniz güçlenecek
  • Beden dili sırlarnı öğrenebilecek,
  • İş yaşamında iletişim tekniklerini öğrenebileceksiniz.

Beden dili okuma sertifika programı ile verilen eğitimlerde iletişimin ne olduğu ve etkili bir iletişim kurmanın temel teknikleri anlatılmaktadır. Yanlış iletişimin olumsuz etkileri ve bu etkilerden nasıl kurtulmanız gerektiği de vücut dili okuma eğitimi ile öğretilmektedir. Kişisel imajınızın nasıl olması gerektiği konusunda verilecek olan tüyoları unutmamalısınız.

Temel olarak neden iletişimin gerektiği ve kalabalık bir alanda nasıl bir iletişim yöntemi uygulanacağı konularında kendinizi etkili konuşma kursu sonrasında geliştirmiş olacaksınız. Genelde akşam saatlerinde verilen canlı eğitimler dışında derslerin tekrarını da izleyebilirsiniz. Eğitim süresince gerekli ders dokümanları verilmektedir.

Eğitimden sonra başarınızı ölçmek için bir sınav yapılır. Sınavda geçerli olanlara soğuk damgalı olan ve her alanda kullanabileceği geçerliliğe sahip olan bir sertifika verilmektedir. Kaliteli bir kağıda basılan sertifika üzerinde sınav notunuz görünmez.

Eğitimin Konu Başlıkları

  • Etkili iletişim nedir?
  • Beden dili iletişimimizi nasıl etkiler?
  • Hitap ederken nelere dikkat etmeliyiz?
  • İş hayatı ve sosyal hayatta kullanılan iletişim şeklinin farkı nedir?
  • Konuşmamızın uzunluğu ne olmalıdır?
  • Göz iletişimini ne şekilde kurmalıyız?
  • Konuşmalarımız, beden dilimiz ve mimiklerimizin tutarlı olması için neler yapabiliriz?

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

Ne öğreneceğim?

Vücut dili okuma eğitimi ile hangi hareketlerin sizleri etkileyeceğini ya da yapacağınız hareketlerin karşınızdaki kişide nasıl bir etki yaratacağını öğreneceksiniz. Bu da iletişim kurma konusunda sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Herkesin günlük hayatta bir beden dili bulunmaktadır. Ancak verilen etkili konuşma kursu sayesinde karşınızdaki kişi ile daha iyi bir iletişim kurarak onları etkilemeyi öğreneceksiniz. Bu da iş yaşamınızda kolay bir şekilde yükselmenizi ve sosyal yaşamda iletişiminizi artırmanızı sağlar.

Deneyimli eğitmenler tarafından verilen vücut dili eğitimi sonrasında her hareketin herkeste aynı etkiyi bırakmadığını göreceksiniz. Aynı hareketler bazı kişiler tarafından iyi yorumlanırken bazı kişiler tarafından kötü olarak yorumlanmaktadır. İşte tam bu noktada etkili iletişim eğitiminde öğrendiklerinizi uygulayarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Karşınızdaki kişiye ne anlatmak istediğinizi etkili bir şekilde açıklayarak kendinizi anlatabilirsiniz.

Beden dili hiçbir zaman kendi başına bir şey ifade etmemektedir. Bu nedenle vücut dili eğitimi verilerek sözler ve ses tonlarının aynı anda ne ifade ettiği öğretilmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü bu konuda kendini geliştirerek 2012 yılından bu yana hizmetlerini sürdürmektedir. Uzaktan online olarak verilen etkili iletişim eğitimi canlı derslerine katılarak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Eğitim sürecinde ders notları, test ve videolar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu sayede vücut dili konusunda gerekli her şeyi tam anlamı ile öğreneceksiniz. Ayrıca ders notlarının tamamı bilgisayara indirilerek boş zamanlarda tekrar yapılabilir.

Canlı olarak verilen derslerde beden dili nedir ve nasıl anlaşılır öğretilmektedir. Akşam saatlerinde verilen derslere katılamadığınız zaman eğitimleri kaydederek boş zamanlarınızda izleyebilirsiniz. Hem iş hayatınızda hem de sosyal yaşamınızda işinize yarayacak beden dili okuma eğitimi ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca eğitim sonrasında her alanda geçerli olan bir sertifikaya da sahip olacaksınız.

 

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.