Halkla İlişkiler

Genç Akademi olarak Halkla ilişkiler eğitimi programımız sayesinde artık hayallerinizi gerçekleştirmek daha kolay.
Bu eğitim programımızda aşağıdaki adımları özel derslerimiz sayesinde geçerek eğitim programımızı tamamlamış olacaksınız.

Halkla İlişkiler Görevlisi; özel ya da tüzel kişilerin belirlenmiş hedef kitlelerle dürüst ve sağlam bağlar kurup geliştirerek onların olumlu inanç ve eylemlere yöneltilmesini, tepkileri değerlendirerek tutuma yön vermesini, bu amaçla gerekli faaliyetlerin planlama , yürütme bilgi ve becerisine sahip olan bireydir.

Halkla İlişkiler Kursu ise Halkla İlişkiler Elemanı mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 80 saatlik Halkla İlişkiler Elemanı Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)  

Kurs programına katılım şartları şu şekildedir;

  • En az okur yazar olmak, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmak.

Yukarıdaki koşulları taşıyan bireylerin kursa katılırken aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurs kaydı sırasında istenilen evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, öğrenci belgesi vs.)
  • Vesikalık Fotoğraf 4 adet

*Bazı kurs programları ve meslekler için sağlık raporu, taahhütname, kurs başvuru formu gerekebilmektedir. Eğitim koordinatörünüzden bilgi alınız.

Eğitimin süresinin bitiminin ardından kurs merkezimizde veya kursiyerlerin şehirlerinde (kurs programına ve kursiyer yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.) Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde Kurs bitirme sınavı yapılır. Kurs bitirme sınavına katılan ve en az 100 puan üzerinden 45 puan alan kursiyerler başarılı sayılır. Yanlış cevaplar doğruları götürmez. Örneğin 25 soruluk bir sınavda 12 doğru cevabınız varsa sınavda başarılı olursunuz.

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.