YDS Hazırlık Eğitimleri

YDS Hazırlık Eğitimleri; her yıl iki kez yapılan yabancı dil sınavlarına girecek adayların hedeflenen puanı almalarını sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Genç Akademi YDS Eğitimleri

Toplam 100 sorudan oluşan ve 180 dakika süren YDS; ÖSYM tarafından hazırlanan ve uygulanan dil bilgisi ile okuma-anlama becerilerini sınayan bir sınavdır. Sınavlar her yıl Kasım ve Mayıs ayında yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

olarak değerlendirilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilir.

Sınavda hedeflenen puanlara ulaşamamanın en önemli nedenlerinden birisi, sınavı verilen sürede tamamlayamamaktır. Yani adayların pek çoğu zamanı doğru kullanamamaktadırlar.

YDS Eğitiminin İçeriği

Sınavda başarılı olmak için; Sınavın her bir bölümü için hazırlanmış olmak, bilgi ve test çözüm tekniklerini uygulamak, yaklaşık 11 farklı soru tipinde başarılı olmak gerekmektedir. Sınav ortamı dışında belki çok zorlanmadan çözülebilecek soruları bu sınavda hızlı ve doğru bir şekilde çözmek gerekir. Bu nedenle uygun strateji ve doğru bilgi olmadan bunu başarmak neredeyse olanaksızdır.

Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi  olarak YDS’ye hazırlanmada size en büyük başarıyı sağlamak için uzman eğitim kadromuz ile birebir olarak sadece size özel bir çalışma ile, istediğiniz puanı çok rahat bir şekilde almanızı sağlamaktayız.

 

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.