Uzaktan Eğitim

UZAKTAN EĞİTİM KAVRAMINI BİRAZ TANIYALIM


Uzaktan Eğitim ; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin ve öğretmenin sınıfta olma zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamında geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.

Uzaktan Eğitim ; bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci sınıf bir öğretim sistemi değildir. Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir.

Uzaktan eğitim herkes için uygundur ve örgün eğitim sisteminin dezavantajlarının pek çoğunu ortadan kaldırır. Yaşam düzeninizi değiştirmeksizin eğitim görme hakkı verir.

Örgün öğretimde bulunan ;
  • Maliyet,
  • Ulaşım güçlüğü,
  • Farklı bir ülkede ya da şehirde öğretim görme engeli,
  • Bedensel engeller,
  • İş hayatı ya da kurulu bir yaşam düzeninin bozulması
gibi dezavantajlar Uzaktan Eğitim sisteminde herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bir yandan hayatınıza aynı şekilde devam ederken öteki yandan eğitiminizi devam ettirebilirsiniz ya da herhangi bir ilden şubemize gelme gibi ulaşım sıkıntısı yaşamaksızın kendi evinizden eğitim hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Bizler de ülkemizdeki son yaşanan süreçten kaynaklı öğrencilerimize gerekli eğitimlerini verebilmek için Uzaktan Eğitim vermeye başlamış bulunmaktayız. Teknolojinin sağladığı kolaylık sayesinde eğitimlerimize kesintisiz devam ediyoruz. Şu ana kadar bütün öğrencilerimizin yaptığımız çalışmalar sayesinde hem moral motivasyonlarını yüksek tutuyor hem de onları okuldan koparmıyoruz. Velilerimizden gelen çok olumlu geri dönüşler ve verdikleri referanslar bizi sadece kendi öğrencilerimize değil herkese eğitim verme motivasyonu sağladı. Sizler de evde vaktiniz varken kendinizi geliştirmek isterseniz bize ulaşmak çok kolay. Yaptığımız çalışmaları görmek isterseniz https://www.instagram.com/gencakademionline/ instagram sayfamızdan bizi takip edebilir. Bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.