Ümraniye ve Maltepe'de Etüt Merkezleri

Günümüz eğitim sistemi öğrencilerin okul sonrası Ümraniye etüt merkezlerine ve Maltepe etüt merkezlerine  olan ihtiyaçlarını arttırmıştır. Öğrenciler okulda öğrendilerini perkiştirmek için veya zorlandıkları konuları öğrenmek için etüt merkezlerine başvurmaya başlamıştır. Ayrıca iş yoğunlukları sebebi ile öğrencilerin ödev ve çalışmalarına vakit ayıramayan veliler de etüt merkezlerine başvurmaya başlamıştır. Elbette ki bu sebeplerin yanında daha birçok durum etüt merkezlerine olan ilgiyi arttırmıştır.

Etüt öğrenciye ders çalışma alışkanlığı ve sonuç alıcı öğrenme alışkanlığı da kazandırmaktadır. Ümraniye etüt merkezinde ve Maltepe Etüt merkezlerinde öğrenci sosyal bir ortamda olduğu için öğrenme ve ödev yapma konusunda daha istekli olacaktır. Hatta ders çalışma ve ödev yapma eğlenceli bir hale bile gelecektir. Etüt programları öğrencilere ders çalışma dışında da imkânlar sunuyor. Güzel ve hızlı okuma ve yazma alışkanlığı, birlikte çalışma alışkanlığı, zamanı etkin kullanabilme alışkanlığı gibi nitelikler de etüt programları ile kazanılıyor.

Etüt Merkezlerinin Faydaları

Etüt programlarına devam eden öğrenciler okullarında matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı gösterirler. Okumaya olan ilgiyi ve yeteneği arttırır. 

Programların verdiği özgüven ve başarı onları okula devam etme yönünde istekli hale getirir. 

Bu programlara devam eden çocuklara,kendi okullarına oranla daha fazla serbestlik tanınmakta. Araştırmalar bu çocukların okul dışı zamanlarda geliştirdiği iletişimin daha iyi ayarlanmış ve daha sağlıklı olduğunu gösteriyor. 

Ev ödevlerinin yapılması programın önemli bir parçasıdır. Öğretmen gözetiminde yapılan ev ödevleri öğrencilerde çalışma alışkanlığı yaratır, sistematik ve sonuç odaklı çalışmayı öğretir. Okul öğretmenleri bu programa katılan öğrencilerin ev ödevlerinin daha nitelikli olduğunu belirtiyor. 

Kendileriyle okul dışında ilgilenen profesyonel yetişkinlerin olması, onlarda yüksek okul okuma isteğini arttırır. 

Araştırmalar bu programlara devam eden öğrencilerin, okullarında olumlu davranış sergiledikleri, çatışmaları iyi idare ettikleri, yaşıtlarıyla ve okul görevlileriyle uyumlu davranışlar sergiledikleri gözlemleniyor. 

Bu programın en başarılı parçası yetişkin-öğrenci ortak çalışmasıdır. Çocuklar kendileriyle diyalog kuran,onları dinleyen ve saygı duyan yetişkinler ister. 

Etüt programı, çocuklara bu programa devam etmeseler bulamayacakları aktiviteler sunar. 

Ümraniye etüt merkezleri, Maltepe etüt merkezleri okul ve dershaneden çok farklıdır.Burada öğrenciler ve öğretmenler birebir iletişim halindedir. Etüt merkezlerinde eğitim öğrenci odaklı olduğu için öğrenci ihtiyaç duyduğu özel ilgi ve iletişim burada daha rahat alır. Bu sebeple etüt merkezleri öğrenciler için oldukça önemli ve gerekli bir ihtiyaçtır.

Genç Akademi
30 Eylül 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.