Ümraniye Genç Akademi Etüt Merkezi - Maltepe Genç Akademi Etüt Merkezi

Yabancı dil merkezi olarak eğitim hayatına başlayan Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi öğrencilerinden ve öğretmenlerinden gelen yoğun talepler üzerine okul derslerine destek etütlerinede başlamış bulunmaktadır.Normal bir etüt merkezi mantığından oldukça uzakta olan Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi etüt merkezi  , İngilizce öğretmede kullandığı öğrenci odaklı birebir eğitimi diğer derslerin eğitimi içinde uygulamaya başlamıştır. Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi'de eğitimler öğrenci ile başlar ve öğrenci ile biter. Bu anlayış ile başladığımız bu yeni yolda öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmek adına uzman hocalar ile öğrenci odaklı programlar geliştiriyoruz. Öğrencilerimize İngilizce başta olmak üzere tüm yabancı dilleri konuşmaya odaklı olarak; oyunlarla, şarkılarla, taklit ve tekrar yöntemleri ile öğretiyoruz. Yabancı dil haricinde eğitimini verdiğimiz diğer derslerde de amazımız öğrenciyi ezber eğitimden uzaklaştırıp kalıcı ve öğretici bir eğitim  vermektir.

Etüt merkezleri, öğrencilerin okul sonrasında (öğlenciler için öncesinde) giderek tüm ödevlerini gerek branş gerekse sınıf öğretmenleri eşliğinde tamamlayabildikleri, anlamadıkları veya eksik oldukları konuları öğretmenleri ile pekiştirip, öğrenebildiği eğitim kurumlarıdır. Etüt sonrası akşam eve döndüğünde, çocuğunuz tüm ödevlerini en iyi şekilde bitirmiş olacaktır.Etüt eğitiminde amaç temeli sağlamlaştırmaktır. Okuma alışkanlığı, ödev yapma sorumluluğu, kişisel gelişimine destek verecek eğitimin sağlanması etüt eğitiminin temel amaçlarındandır. 

Etütün Faydaları

- Etüt merkezlerine devam eden öğrenciler okullarında matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı gösterirler. Okumaya olan ilgiyi ve yeteneği arttırır. 

- Etüt merkezleri, çocuklara bu programa devam etmeseler bulamayacakları aktiviteler sunar. 

- Programların verdiği özgüven ve başarı onları okula devam etme yönünde istekli hale getirir. 

- Ev ödevlerinin yapılması okul eğitiminin önemli bir parçasıdır. Öğretmen gözetiminde yapılan ev ödevleri öğrencilerde çalışma alışkanlığı yaratır, sistematik ve sonuç odaklı çalışmayı öğretir. Okul öğretmenleri bu programa katılan öğrencilerin ev ödevlerinin daha nitelikli olduğunu belirtiyor. 

- Kendileriyle okul dışında ilgilenen profesyonel yetişkinlerin olması, onlarda yüksek okul okuma isteğini arttırır. 

Genç Akademi
05 Ekim 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.