Ümraniye Genç Akademi Eğitim Programı

Ümraniye merkezli kurulan Genç Akademi, eğitim alanında uzman kadrosu ile çocuklar, öğrenciler ve yetişkinler olmak üzere 3 farklı kurda yabancı dil eğitimleri vererek eğitim hayatına devam etmektedir. Eğitim dünyasında yirmi yıllık deneyime sahip bir kadro tarafından inşa edilen Genç Akademi ülkemizde eğitim veren diğer yabancı dil kurslarının aksine dil bilgisi öğretmeye değil konuşmaya dayalı eğitimler vermektedir.

Özel eğitim kurumu olmanın ötesinde bir okul ciddiyetiyle davranan kurumumuz, İstanbul’da çok kısa bir zamanda kurumsal bir kimlik haline gelmiştir. Bu başarıya ulaştıran temel unsur yabancı dil eğitiminde kullanılan öğretme tekniğinin farklılığıdır.. Genç Akademi, kursiyerlerine yabancı dil öğretirken İdeal Dünya Yabancı Dil Öğrenme Tekniğini tercih etmiştir ve bu metot sayesinde İngilizce konuşma becerisini kazanmak için insanların aylarca çok sayıda kur alıp, birçok derse girip, gereksiz bir sürü kalıp ezberlemesine gerek kalmadığından yabancı dil öğrenmek diğer kurumların aksine daha kolay ve hızlı bir hale gelmiştir.

Yabancı dillerin yanı sıra YKS, TYT, LKS, ALES, DGS ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler ede birebir veya grup olarak kurslarda vermekteyiz.

İlkokul,ortaokul ve lise öğrencilerine okul derslerinden özel ders eğitimleri de Genç Akademi de verilen eğitimler arasındadır.

Genç Akademi kurs programları içerisinde dar ve orta gelirli aileler için oluşturduğumuz "Burslu Eğitim Projesi" ile özel okula veya kurslara gidemeyen öğrencilere eğitim masraflarının çok büyük bir kısmını karşılayarak İngilizce konuşma eğitimi ve okul derslerinde destek eğitimleri veriyoruz. Bu proje ile İstanbul'da birçok dar ve orta gelirli öğrenciye eğitim vermenin sevincini yaşıyoruz.

Eğitim ve eğitimci kalitesi üst düzeyde olan Genç Akademi kadrosunda alanında uzman, uzun yıllardır eğitim hayatında yer alan eğitimciler bulunmaktadır.

Misyon - Vizyon

Misyonumuz

Eğitim dünyasındaki misyonumuz, hazırladığımız kaliteli, hızlı, pratik, eğlenceli ve ekonomik eğitimlerle insanlarımızı daha iyi yaşam standartları için donanımlı hale getirmektir. Her yaştan kursiyerimizin hayatındaki misyonumuz, daha iyi bir hayat ve gelecek için, eğitim gelişim ve kariyer koçluğudur.

Vizyonumuz

 1. Kesinlikle herhangi bir siyasi ideolojiye, cemaate, partiye ya da derneğe bağlı olmamak. Her türlü siyasi oluşuma eşit mesafede olup, iletişim içerisinde olduğumuz insanlara ülke ve insan sevgisini aşılayacak şekilde eğitim veriyor, daha iyi bir yaşam için kılavuzluk ediyoruz.
 2. Bir eğitimci hassasiyetiyle her türlü cinsiyet, yaş, ırk, dil, din, renk, milliyet ve etnik köken ayrımcılığına karşı gücümüz yettiğince mücadele ediyor, kimseyi herhangi bir sebeple ötekileştirmemeyi uyguluyor, uygulatıyoruz..
 3. İnsan haklarına saygılı olmak. Başkalarının özgürlüğüne ve sahip olduklarına saygı göstermek ve bunlara zarar vermemek. Yıkmayı, ortadan kaldırmayı ve insan hayatını sonlandırmayı esas almayan her türlü görüş, fikir ve eleştiriye saygı gösteriyoruz.
 4. Hiç kimseye herhangi bir sebepten ayrıcalık sağlamıyoruz. Bir eğitimci olarak tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin kendilerini kandırılmış hissetmemeleri için herkese haklar ve fırsatlar eşitliği ilkesine özen göstererek yardımcı oluyoruz. Bu yüzden hiçbir hizmetimiz fiyat ve diğer konularda pazarlığa açık değildir herkese eşit davranıyoruz.
 5. Eğitim, gelişim ve kariyer imkânlarımızdan faydalanma hakkı ve ayrıcalığını tüm öğrencilere eşit şekilde sunuyoruz.
 6. Bireysel farklılıkları saygıyla karşılıyor ve bunları bir zenginlik olarak algılıyoruz.
 7. Başta öğrenciler olmak üzere, paydaşlardan birey olmanın değerini ve saygısını hiçbir şekilde esirgemiyoruz.
 8. Şeffaflık ve sorumluluk üzerine kurulu adil bir yönetim anlayışı içinde olmak. Kurumsal Yönetim ilkelerini benimsemek.
 9. Büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak. Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkmak. Ulusal değerleri koruma ve sahiplenmede duyarlı ve öncü olmak.
 10. Türkçeyi sevmek, korumak ve dilimizin doğru kullanılmasına özen göstermek.
 11. Ülkesine ve insanlığa yararlı olmayı yaşam biçimi olarak kabul etmek. Toplumsal işleyişteki yanlışları görmek ve çözüm üretmek.
 12. Donanım ve vizyon bakımından farklılıklara saygı duymayı ve farklılaşmayı özendirmek.
 13. İnsani ihtiyaç ve zorunlulukları gözeterek tüm canlıların yaşam hakkını savunmak. Okula, çevreye ve insanlığa ait bütün eşyaları ve kaynakları özenle kullanmak.

 

EĞİTİM PROGRAMI

HAFTALIK DERS SAATİ

EĞİTİM VERİLEN DERSLER

TOPLAM DERS SAATİ

8. SINIF OKUL DESTEK

14 DERS ( H.İÇİ 3 GÜN, 2'ŞER DERS + H. SONU 2 GÜN, 4'ER DERS)

TÜRKÇE - MATEMATİK - FEN VE TEKNOLOJİ - ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI - İNGİLİZCE

602 DERS

7. SINIF OKUL DESTEK

12 DERS (H.İÇİ 2 GÜN 2'ŞER + H.SONU 4'ER DERS)

TÜRKÇE - MATEMATİK - FEN VE TEKNOLOJİ - SOSYAL BİLGİLER - İNGİLİZCE

516 DERS

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK (12.SINIF)

11 DERS (H.İÇİ 1 GÜN 3 DERS + CMTS VE PZR 4'ER DERS)

1. DÖNEM TYT TÜRKÇE VE MATEMATİK / 2. DÖNEM BÖLÜM DERSLERİ

473 DERS

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK (11.SINIF)   

8 DERS (H. SONU 4'ER DERS)

TYT TÜRKÇE VE MATEMATİK, 11. SINIF MAT. VE SAYISAL - SÖZEL DESTEK

344 DERS

YKS DİL

11 DERS

TYT MATEMATİK - TÜRKÇE + İNGİLİZCE

430 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

1-9 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

10-19 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

20-39 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

40-79 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

80-119 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

120-199 DERS

BİREBİR ÖZEL DERS

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

200 DERS VE ÜSTÜ

2 KİŞİLİK GRUP DERSLERİ

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

100 DERS

3 KİŞİLİK GRUP DERSLERİ

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

100 DERS

2 KİŞİLİK GRUP DERSLERİ

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

150 DERS

3 KİŞİLİK GRUP DERSLERİ

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

150 DERS

2 KİŞİLİK GRUP DERSLERİ

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

200 DERS

3 KİŞİLİK GRUP DERSLERİ

TALEBE GÖRE

TALEBE GÖRE

200 DERS

Genç Akademi
16 Şubat 2019

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.