İngilizce Eğitim Seviyeleri

İngilizce, dünyada  en yaygın şekilde konuşulan ikinci dildir. Hatta birçok ülke tarafından Dünya toplumlarının ortak dili olarak kabul edilmektedir.  Bu nedenle  günlük hayatta,  iş hayatında ve  akademik yaşamda  İngilizce bilmenin önemi her geçen gün artmaktadır. Elbette bir dili bilme ve konuşma seviyesi herkes için farklı bir değerdedir. Örneğin siz günlük hayat dilinde kullanabildiğiniz iyi bir İngilizce seviyesine  sahipsinizdir. Ancak akademik bir makaleyi  okumakta veya  akademik bir konuşmayı anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle seviyenizi bilmek ve ona göre eğitim almak İngilizce de çok önemlidir. Seviyenizi bilip ona göre bir İngilizce kursuna katılıp eğitim almakta bu anlamda önem taşımaktadır. Bu yazımızda İngilizce eğitim seviyelerine dair  bazı tanımlar paylaşacağız.

İngilizce eğitimleri dünyanın her yerinde;

  • Beginner (A1)
  • Elemantary (A2)
  • Lower Intermadiate (B1)
  • Intermediate (B2)
  • Upper Intermediate (C1)
  • Advanced (C2)

seviyelerinde verilir. C seviyesinin bir üzerinde native bulunur ki, bu kişilerin ana dillerini ifade eder.

Beginner; İlk defa İngilizce öğrenmeye başlayanlar için başlangıç seviyesidir. Maalesef ülkemizde değişmeyen ezberci sistem nedeniye birçok çocuk ve yetişkin başlangıç seviyesindedir.

Elemantary; günlük kavramların ve hayatı idame ettirebilecek kadar verinin öğrenildiği seviyedir. Öğrenilen temel bilgiler bu seviyede cümlelere dönüşür.

Lower Intermediate; gramer dediğimiz dil bilgisi kurallarının öğrenilmeye başlandığı seviyedir. Bu seviyede zamanlar, fiiller, sıfatlar ve zarflar gibi detaylara girilmeye başlanır.

Intermediate ; öğrenci artık İngilizce konuşuyor sayılır. Grameri daha doğru kullanmak adına temel cümlelerden daha komplike cümlelere geçiş yapılır. Tüm zamanlar öğrenilir.

Upper Intermediate; bu seviyede olan kişi dil bilgisi kurallarına ve konuşma kurallarına hakim olmuştur ve rahatlıkla İngilizce bir konuşmaya katılabilir.

Advanced; Native olmayan, ancak en az onlar kadar dile hakim olan ve native seviyesine erişmek isteyenlerin katıldığı kurdur. En detaylı konular bu seviyede işlenir.

Sizlerde yazıda yer alan tanımlara uygun olarak kendi İngilizce seviyenizi belirleyebilirsiniz. Yada web sitemizde bulunan ve farklı zorluk derecelerinde olan online İngilizce seviye tespit test sınavlarımıza katılarak kendi İngilizce seviyenizi öğrenebilirsiniz.

Online İngilizce Seviye Test Sınavına Katıl

Genç Akademi
01 Aralık 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.