EBA şifresi nasıl ve nereden alınır?

Genç Akademi eğitim kurumları olarak bu gün sizlere EBA şifresi nasıl ve nereden alınır? sorusunu yanıtlayacağız.

EBA uzaktan eğitim ders süreci, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla bugün başladı. Bilindiği üzere Corona virüsü tedbirleri kapsamında okulların ikinci ara tatili öne çekilmiş, milyonlarca öğrenci geçtiğimiz haftayı tatil ile geçirmişti. Bugün itibarıyla EBA uzaktan eğitim dersleri başladı. Uzaktan eğitim sürecinin başlamasıyla birlikte EBA hesap oluşturma ve giriş işlemlerine ilişkin detaylar merak konusu oldu. MEB tarafından duyurulan EBA ders programı doğrultusunda TRT ve EBA giriş ekranı üzerinden dersler canlı olarak takip edilecek. Peki EBA tek kullanımlık şifre nasıl alınır? E-okul bilgileriyle EBA girişi yapma ve hesap oluşturma işlemlerine ilişkin detaylar…

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler EBA'ya e-Okul bilgileri ile öğrenci girişi üzerinden girebiliyorlar. Giriş yapıldıktan sonra ise öğrenciler yeni şifrelerini belirleyebiliyorlar.

Veliler ise EBA'ya e-Devlet bilgileri ile yani TC kimlik no ve e-Devlet şifresi ile giriş yapabilirler. Ancak dikkat edilmesi gereken husus; e-Okul sistemine kayıtlı veli kimse EBA şifresini de o alabilir. Örneğin bir öğrencinin e-Okul'da kayıtlı velisi annesi ise öğrencinin babası e-Okul'da veli olarak kaydı olmadığı için EBA şifresini alamayacaktır. Sistemde veli olarak kimin kayıtlı olduğu bilinmiyorsa veliler okul yönetimlerine başvurarak bilgi alabilecekler. Bununla birlikte e-Devlet şifresi ile de veliler EBA'ya girebiliyorlar.

Bakan Selçuk, öğrencilerin EBA'ya nasıl gireceğini Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesi veya "eba.gov.tr", 444 0 632 numaralı telefondan da öğrenebileceğini kaydetti.

EBA TV NEREDEN VE NASIL İZLENİR?

EBA TV "eba.gov.tr" adresinden kolaylıkla açılıyor. İlkokul, ortaokul ve lise derslerine göre listelenen ders saatleri öğrencileri bilgilendiriyor.

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğretmen olarak öğrencilerim için EBA şifresi nasıl oluştururum?

Bu işlem, iki adımdan oluşmaktadır.

  • İlk adım, öğrencinize tek kullanımlık şifre oluşturmaktır.
  • İkinci adım ise bu tek kullanımlık şifreyi kullanarak öğrencinin kendi EBA şifresini belirlemesidir. Bunun için şu adımları izlemelisiniz:
Genç Akademi
30 Mart 2020

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.