Yeni Eğitim Yılına Nasıl Hazırlanmalısınız ?

Yeni Eğitim Yılına Nasıl Hazırlanmalısınız ?

Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi olarak bu gün sizlere yeni eğitim yılına hazırlanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde anlatacağım.

1- YOĞUNLAŞTIRILMIŞ HAZIRLIK EĞİTİMİ

’Erken kalkan yol alır’ sözü tam da böylesine ’çetin geçecek’ günler için söylenmiş olmalı. Unutmayın! Bir değil iki sınav var önünüzde. İşte bu nedenle, son günlerinizi ’yeterince hazırlanamadım’, ’şu konular eksik kaldı’ stresiyle geçirmemek için yoğunlaştırılmış, sıkı bir hazırlık eğitimi almanız gerekiyor.

2- HAFTANIN 6 GÜNÜ EĞİTİM

Başlık ilk bakışta gözünüzü korkutabilir. Ancak unutmayın ki bu yıl hayatınızın en önemli yıllarından birini yaşıyorsunuz! Hedefe giden yolda her türlü fedakarlığa katlanmanız gerekiyor. Kendinize ayırdığınız tatil günlerini teke düşürmek de bunlardan biri. Cumartesi günleri dahil haftanın 6 günü 46 saatlik çok kapsamlı bir eğitim programı alarak yıl boyunca toplam 1542 saat YGS-LYS eğitimi almış olacaksınız. Hayallerinizdeki üniversiteye gitmek ve hayatınızı kendi kararlarınız doğrultusunda yaşamak için bu fedakarlığa değmez mi sizce de?

3- DÜZENLİ ETÜT ÇALIŞMALARI

Sınavlara hazırlanmanın uzun soluklu bir iş olduğunu bir an olsun aklınızdan çıkartmamanız gerekiyor. Bu nedenle çalıştığınız konuları ezberlemek yerine o konuları anlamaya, kavramaya çalışmak her zaman ilk tercihiniz olmalı. Bunu hayata geçirmenin en etkili yollarından biri düzenli etüt çalışmalarına katılmaktır. Programlı etütlerde, işlenen konular öğretmenler tarafından özet olarak tekrar edilir ve konuyla ilgili sorular çözülür. Bu etütlere düzenli olarak katılımınız, anlatılan konuları pekiştirmeniz ve eksiklerinizi tamamlamanız için önemlidir.

4- BİREYSEL KOÇLUK SİSTEMİ

Zorlu sınav maratonunda dünyanın bütün yükünün sizin sırtınıza yüklendiği gibi yanlış bir düşünce içine girip yoktan yere psikolojinizi bozmayın! Sınavlara hazırlanan her öğrenci, konu ve kazanım eksikliğini giderecek uygulamalara, motivasyona ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyar. İşte tam bu noktada danışman öğretmenleriniz devreye girer. Danışman öğretmen, size eğitim koçluğu yaparak ilgi ve yeteneklerinize uygun bir kariyer planı yapar ve konu ve kazanım eksikliğini giderecek şekilde çalışma programı oluşturmanıza rehberlik eder. Merak etmeyin, bu yolda asla yalnız yürümeyeceksiniz!

5 - ÖDEV TAKİP SİSTEMİ

YGS/LYS’ye hazırlık sürecinde ödevler ve bu ödevlerin takibi en kritik konuların başında gelmektedir. Çünkü verilen ödevler, öğrenmenin kalıcı hale gelmesi ve konuların net anlaşılabilmesi açısından büyük önem taşır. Bu nedenle her öğrenciye kendi hedefi doğrultusunda ödevler verilmelidir. Sonraki aşamada ödevler, öğretmenler tarafından kontrol edilir ve böylece öğrencinin eksiklerinin tamamlaması sağlanır.

 

Genç Akademi
06 Ağustos 2019

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.