Ümraniye Genç Akademi Etüt Merkezi

Yabancı dil merkezi olarak eğitim hayatına başlamış olan GENÇ AKADEMİ öğrencilerinden ve öğretmenlerinden aldığı olumlu dönüşler neticesinde öğrencilerine okul derslerine destek olarak etütlere başlamıştır.

Klasik etüt merkezlerinin yanı sıra Ümraniye Genç Akademi etüt merkezi, tüm derslerde öğrenci odaklı olarak geliştirdiği birebir eğitimi uygulamaya başlamıştır.

Genç Akademi de eğitimler öğrenci ile başlar ve öğrenci ile biter.

Bu anlayış ile çıktığımız bu eğitim hayatında uzman öğretmenlerimiz ile planlı bir şekilde öğrencilerimizin ders programlarını çıkartıyor ve onların dersleri daha iyi bir şekilde anlamalarını sağlamış oluyoruz.

Öğrencilerimize İngilizce başta olmak üzere tüm yabancı dilleri konuşmaya odaklı olarak; oyunlarla, şarkılarla, taklit ve tekrar yöntemleri ile öğretiyoruz.

Yabancı dil haricinde eğitimini verdiğimiz diğer derslerde de amacımız öğrenciyi ezber eğitimden uzaklaştırıp kalıcı ve öğretici bir eğitim  vermektir.

Etüt merkezleri, öğrencilerin okul sonrasında (öğlenciler için öncesinde) giderek tüm ödevlerini gerek branş gerekse sınıf öğretmenleri eşliğinde tamamlayabildikleri, anlamadıkları veya eksik oldukları konuları öğretmenleri ile pekiştirip, öğrenebildiği eğitim kurumlarıdır.

Etüt sonrası akşam eve döndüğünde, çocuğunuz tüm ödevlerini en iyi şekilde bitirmiş olacaktır.

Etüt eğitiminde amaç temeli sağlamlaştırmaktır. Okuma alışkanlığı, ödev yapma sorumluluğu, kişisel gelişimine destek verecek eğitimin sağlanması etüt eğitiminin temel amaçlarındandır. 

Etütün Faydaları

- Etüt merkezlerine devam eden öğrenciler okullarında matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı gösterirler. Okumaya olan ilgiyi ve yeteneği arttırır. 

- Derslerdeki başarıları onları daha çok motive edecektir ve daha verimli bir şekilde diğer derslerine odaklanmalarını sağlayacaktır.

- Etüt merkezleri, çocuklara bu programa devam etmeseler bulamayacakları aktiviteler sunar. 

- Programların verdiği özgüven ve başarı onları okula devam etme yönünde istekli hale getirir. 

- Ev ödevlerinin yapılması okul eğitiminin önemli bir parçasıdır. Öğretmen gözetiminde yapılan ev ödevleri öğrencilerde çalışma alışkanlığı yaratır, sistematik ve sonuç odaklı çalışmayı öğretir. Okul öğretmenleri bu programa katılan öğrencilerin ev ödevlerinin daha nitelikli olduğunu belirtiyor. 

- Kendileriyle okul dışında ilgilenen profesyonel yetişkinlerin olması, onlarda yüksek okul okuma isteğini arttırır. 

 

Genç Akademi
05 Nisan 2019

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.