Bilgi Talep Formu

Lütfen Adınızı Yazınız.
Lütfen Telefonunuzu Yazınız.

IELTS Hazırlık Kursu

IELTS Nedir?

IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

IELTS hazırlık kursları;Test becerileri, Okuma, Yazma ve Dinleme programı olarak entegre edilmiştir ve tüm dersler IELTS hazırlık konusunda deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.

Tüm program süresi toplam 100 saattir. Bu 100 saatlik kurs, öğrencilerin IELTS sınavından almaları gereken puanı (6.0 / 9.0) elde etmek için gerekli olan dil becerilerini geliştirmeye ve güven kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 

Kurs İçerikleri

IELTS hazırlık kursu dil ve sınav stratejileri, testler ve alıştırmaların içinde olduğu 4 ana temel üzerine programlanmıştır: Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma. Collins İngilizce ders kitapları IELTS programımız için temel materyaller olarak tercih edilmektedir.

IELTS programı size neler kazandıracak?

  • İş, okul vb çevrelerde karşılaşılan bilindik konulardaki standart ifadeleri, günlük konuşmaları  ana hatlarıyla anlar ve anlaşır.
  • Dilin konuşulduğu bölgeye seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumda anlaşma sağlar.
  • Tanıdık veya kişisel ilgi alanına giren konularla ilgili metin yazabilir.
  • Deneyimlerini, hayallerini, umutlarını, isteklerini tanımlar ve kısaca görüş ve planlarını nedenleriyle ortaya koyabilir.

Program Hedefi

  • Yurt dışında akademik çalışmalarına devam etmek isteyen veya Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık okullarından muaf olmak isteyenlere destek olmak,
  • Dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmak veya dil tazminat almak için yeterli puanı almaya katkıda bulunmak,
  • Devlet veya özel sektördeki şirket çalışanlarının IELTS sınavındaki başarısını artırmak amacıyla tasarlanmıştır.

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.