Bilgi Talep Formu
GÖNDER

IELTS Hazırlık Kursu

IELTS NEDİR?

IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

IELTS hazırlık kursları;Test becerileri, Okuma, Yazma ve Dinleme programı olarak entegre edilmiştir ve tüm dersler IELTS hazırlık konusunda deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.

Tüm program süresi toplam 100 saattir. Bu 100 saatlik kurs, öğrencilerin IELTS sınavından almaları gereken puanı (6.0 / 9.0) elde etmek için gerekli olan dil becerilerini geliştirmeye ve güven kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 

Kurs İçeriği

IELTS hazırlık kursu dil ve sınav stratejileri, testler ve alıştırmaların içinde olduğu 4 ana temel üzerine programlanmıştır: Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma.

İsterseniz sınıf ortamında grup derslerine katılabilirsiniz isterseniz size özel bire bir dersler alarak bu sınava hazırlanabilirsiniz.

 

IELTS programı size neler kazandıracak?

- İş, okul vb çevrelerde karşılaşılan bilindik konulardaki standart ifadeleri, günlük konuşmaları  ana hatlarıyla anlar ve anlaşır.

- Dilin konuşulduğu bölgeye seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumda anlaşma sağlar.

- Tanıdık veya kişisel ilgi alanına giren konularla ilgili metin yazabilir.

- Deneyimlerini, hayallerini, umutlarını, isteklerini tanımlar ve kısaca görüş ve planlarını nedenleriyle ortaya koyabilir.

Program Hedefi

  • Yurt dışında akademik çalışmalarına devam etmek isteyen veya Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık okullarından muaf olmak isteyenlere destek olmak,

  • Dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmak veya dil tazminat almak için yeterli puanı almaya katkıda bulunmak,

  • Devlet veya özel sektördeki şirket çalışanlarının IELTS sınavındaki başarısını artırmak amacıyla tasarlanmıştır.

 

 

GÜNCEL EĞİTİMLER TÜMÜ