Neden ve Nasıl Arapça Öğrenmeliyiz?

Arapça Hami-Sami dillerinin Sami koluna ait bir dildir. Öğrenilmesi zor fakat öğrenilmesi gereken bir dildir. Dünyanın en çok kullanılan dilleri arasında 5. sırada yer alan Arapça, bir zamanlar bilim, edebiyat ve felsefe alanlarına da damgasını vurmuş bir dildir. En eski dillerden biri olan Arapça, en çok aksan ve lehçelere sahip dillerden biridir. Kuralları, kaideleri ile köklü, kapsamlı ve son derece estetiktir. Sanıldığının aksine kapa karıştıran ve zorlu bir dil değildir. Ancak kurallar ve kaidelere dayalı bir dil olduğu için matematik zekâsı ve ezber gerektirir.  Arapça kursu Ümraniye de, özellikle öğrenciler, iş dünyasında Arap ülkeleri odaklı ticaret yapan kişiler tarafından ve Arap kültürüne ilgi duyan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Arapça dili kaideler bütünü olarak adlandırılır ve kelimeler kökten türediği için fiil ezberi yapılır. Bir fiilden farklı manaya gelen fiiller ve kelimeler oluşturulur.  Ancak bir dili öğrenmek, o dili kalıplar ile konuşmakla değil, o dili konuşmakla ve dilin konuşulduğu kültürü öğrenmekle olur. Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi olarak Arapça kurslarımızda, dünyanın en yaygın dilleri arasında yer alan Arapçayı, öğrencilerimize kültürü ile birlikte öğretiyoruz. Sadece belli cümle kalıpları ile değil, Arapçayı günlük hayatta konuşup, anlamaya yönelik öğretmekteyiz. Arapçada fiilleri kalıbına göre ezber ile öğretmek yerine düşünme ve yorumlama yaparak eğlenceli bir şekilde öğretiyoruz. Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi tarafından Arapça kursu Ümraniye, halkının ihtiyacına göre bir metni okuduğunda anlayabileceği, Arap biri ile karşılaştığında rahatlıkla konuşabileceği şekilde verilmektedir. En kısa sürede pratik Arapçayı öğretmeye yönelik olan kursumuzda, Arap diline hâkim olan ve anadili Arapça olan öğretmenler ile birebie özel ders şeklinde eğitimler ile öğretiyoruz.Arapçayı konuşarak öğretirken, aynı zamanda ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerinizi arttırmayı hedefliyoruz.

Türkiye`de Arapça Öğrenmek

Ülkemizde de Araplar oldukça fazla bulunmaktadır. Araplar ile ticari ve kültürel anlamda etkileşim kurmak açısından da Arapça öğrenmekte büyük fayda avrdır. Bu sayede hem Araplar ile olan ticari yönümüz büyürken hem de ülkemize gelen Araplar ile zorlanmadan iletişim kurabilir ve sosyalleşebiliriz. Ülkemizin ticari alanda Arap ülkeleri ile artan ilişkileri sebebiyle Arapça öğrenmeye ilgi ve talep artmaktadır. Özellikle iş hayatında  ve akademik ortamlarda  Arapça bilmek, ticaret ve kültür amaçlı seyahatlerde Arapça konuşabilmek, bir gereksinim halini almıştır.İş dünyasında ihtiyaç duyulan Arapça, ülkemizin ticaret yaptığı pek çok ülkenin resmi dilidir ve Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak kabul edilen 6 dilden bir tanesidir.

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılan bu dil sayesinde daha fazla iş imkânına sahip olabilirsiniz. Yüksek kazançlı bir işte çalışmak istiyor iseniz İngilizcenin yanı sıra ikinci bir dil olarak Arapça dilini öğrenebilirsiniz. Araplar seyehat etmeyi seven bir millet bu sebeple tatil için ülkemize gelen Araplar oldukça fazla. Onlar ile iletişime geçmek ve ülkenizden memnun kalmalarını sağlamak amacıyla Arapça öğrenmeliyiz. Ayrıca İngilizce dili dünyada ne kadar önemli ise Arapça dilini öğrenmekte artık o kadar önemli olmalıdır.

Genç Akademi
03 Ekim 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.