Neden İngilizce Öğrenmeliyiz ?

Dünyanın her yerine milyarlarca insan İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Peki bunu sebebi nedir ?

Çünkü İngilizce yaklaşık olarak 54 ülkenin ve 450 milyon kişinin kullandığı bir dildir. Yani İngilizce bir çok insanın kullandığı ortak bir dildir. İngilizce öğrenmek için birden çok fazla sebep var ama biz yinee en temel olanları sizler için sıraladık.

1-İngilizce öğrenmek kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımdır;

İngilizce  tartışmasız olarak eğitimin ana dillerinden birisidir. Bir çok okul bir çok eğitim bilgileri ve bir çok paylaşım dünya çapında İngilizce olarak yapılmaktadır.  Sizler kendinizi en iyi şekilde geliştirmek istiyorsanız en iyi bilgiler ile kendinizi donatmanız gerekir bunun en iyi yöntemi de çeşitli kaynaklardan olabildiğince yararlanabilmektir. Eğer İngilizce bilgisine sahipseniz bu kaynakları en iyi şekilde ulaşabilir ve en iyi bilgileri bir çok insandan daha hızlı bir şekil de elde edebilirsiniz.

2-İş dünyasında İngilizce

Eğitim dünyasında oluğu kadar iş dünyasında da artık İngilizce olmazsa olmazlardan. Hangi alanda veya hangi sektöre yönelirseniz yönelin işe alımlarda ilk sorulan sorulardan bir tanesi İngilizce biliyor musunuzdur ?

3-Eğlence dünyasında İngilizce

Eğlenmeyi seven birisiyseniz, ister sinema olsun ister dizi olsun izlediğiniz bir çok yapım İngilizcedir. Yabancı olarak bir çok yapım ve harika eserler mevcut sizlerden bu eserleri kendi ana diliniz gibi anlamak isterseniz İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeniz gerek.

4-İngilizce bilmek sizleri çok iyi üniversitelere erişim olanağı sağlar

Dersleriniz çok iyi olabilir ve de çok iyi derecelerde başarıda  elde edebilirsiniz ama İngilizceniz yeteri kadar iyi değilse dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyamazsınız. Hiç Harvard, Yale, Princeton ya da Stanford Üniversitesine İngilizce siz okuyan birisini gördünüz mü ?

Sadece yurt dışı kaynaklı Üniversiteler değil Türkiye’de de olan üniversitelerin artık bir çok bölümü İngilizce olarak okutulmakta siz ne kadar iyi ve başarılı olursanız olun istediğiniz bölümlerde okuyabilmek için İngilizceyi öğrenmeniz gerekli

Bir çok daha sebep sayabilirdik ama yaşam kalitenizi artırmak ve iyi bir gelecek istiyorsanız İngilizceyi öğrenmemiz gerekiyor. Ümraniye Genç Akademi  ve Maltepe Genç Akademi olarak sizlere en iyi İngilizce eğitimlerini en iyi fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Amacımız sizlere en iyi eğitimi en doğru yaşta ve en doğru zamanda vererek sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak

Genç Akademi
03 Ocak 2019

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.