İngilizce`yi Nasıl Konuşmalısınız?

İstanbulda yabancı dil öğrenmek herkes için büyük bir zorluk.Hatta eziyet. Çünkü İstanbulda en iyi İngilizce kursunubulmak hemde uygun fiyata bir İngilzice kursu bulmak oldukça zor. Günümüzde kurslar, kur seçenekleri ile İngilizce öğrenmek isteyenleri daha zor bir yola sokuyor. Dil bilgisinden öteye geçmeyen eğitimler ile zaten öğrenmeye istekli olmayan beyinleri iyice karıştırıp İngilizceden uzaklaştırıyor. Bu sebeple sizi İngilizceden uzaklaştıracak değil ona yakınlaştıracak bir kurs bulmak İnglizce öğrenmenin en önemli ilk adımıdır.

En iyi kursu bulduktan sonra herşeyi kurstan beklemeden kendinizde çalışmalar yapmaya başlamalısınız.Kurslar İngilizce öğreneceğiniz değil İngilizce konuşup pratik yapacağınız yerler olmalıdır.Bu yazımızda bir kursa giderken ek olarak kendi kendinize İngilizceyi daha hızlı öğrenmek için uygulayabileceğiniz bir kaç adımdan bahsedeceğiz.

İngilizce Öğrenmede Tavsiyeler

Öncelikle günlük hayatta kullanılan İngilizce kelimeleri ve cümle kalıplarını belirleyip öğrenmek ve hatta günlük yaşamınızda kullanmaya başlamalısınız. Çünkü en çok bu kelimeleri kullanırsınız. Daha sonra öğrendiğiniz bu kelimelerin  doğru telaffuzlarını ve ses yapılarını öğrenin ancak dil bilgisine çok girmeyin.Kelimeleri öğrendikten sonra bu kelimelerden dil bilgisi olmadan cümleler oluşturun.Sadece söylemek istediğiniz ihtiyacınız olan kelimeleri kullanmanız yeterli grammere ihtiyaç yok. Bu şekilde bir süre konuşun ve cümleler kurun. Daha sonra dil bilgisi kurallarına bakın ve kendi kurduğunuz cümleler ile grammer yapısına uygun olan cümleler arasındaki farkları öğrenin. Dil bilgiside öğrendikten sonra geriye yapmanız gereken tek şey kalıyor. Pekiştirmek.

Peki bu pekiştirmeyi nasıl yapacaksınız.Pratiklerle.En iyi pratik örnekleri ise şarkı dinlemek ve dinlediğiniz İngilizce şarkının sözlerine bakmkatır.Ayrıca İngilizce film dizi izlemekte oldukça yararlı bir pratiktir.Ancak bizim en önemli pratik önerimiz turistler ile gidip konuşulmasıdır.Hem yardıma ihtiyacı olan ancak Türkçe bilmeyen birine yardım etmiş olursunuz hemde İngilizce pratik yapmış olursunuz.

Bu yazımızda anlattıklarımızı uygulayark sizi İngilizce konuşturacak olan Ümraniye'de ve Maltepe'de ki en iyi İngilizce kursu olan Genç Akademi yabancı eğitmen kadrosu ile sizide İngilizce konuşturmak için bekliyor.

Genç Akademi
29 Eylül 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.