İngilizce Hikayeler - 3

Ümraniye Genç Akademi  ve Maltepe Genç Akademi olarak bu gün sizlere İngilizce'yi öğrenmek adına en pratik yöntemlerden bir taneside basit hikayeler ile pekiştirmektir. Bu gün sizler için ingilizce'nizi en iyi şekilde geliştirmek adına güzel bir hikaye sunacağız. 

 A SURPRİSE FROM AUSTRALİA (İNGİLİZCE)

The school ends and Erica quickly puts her books in the bag and runs out of the class.

Today is a special day. Erica is very excited.

She runs home and thinks about her uncle. She spoke with him on the phone a week ago. He returns from Australia, and he brings a special surprise with him!

Erica is very happy. She thinks about the surprise that he brings. “Maybe he brings a surfboard? That is fun! I can learn how to surf!” “Maybe he brings Australian nuts? Oh, I can eat nuts all day!” “Or maybe he brings a kangaroo? That is not good. I don’t have a place in my room for a kangaroo…”

Erica finally arrives home. Her parents are there, and her uncle is there! She is very happy to see him.

They hug and she jumps up and down. “Uncle, uncle,” she calls, “what special surprise do you have for me from Australia?” “Well,” her uncle smiles and answers, “I have for you an Australian aunt!”

 

AVUSTRALYA’DAN GELEN SÜRPRİZ (TÜRKÇE)

Okul bitmiş ve Erica kitaplarını çantasına koymuş ve de sınıftan dışarı koşmuş.

Bugün özel bir günmüş. Erica çok heyecanlıymış.

Erica eve koşmuş ve amcasını düşünmüş. Erica amcasıyla bir hafta öncesinde konuşmuş. Amcası Avustralya’dan dönüyormuş ve yanında özel bir sürpriz getiriyormuş. Erica çok mutluymuş. Amcasının getireceği hediyeyi düşünüyormuş. “Belki sörf tahtası getirir? Bu eğlenceli olurdu! Nasıl sörf yapılacağını öğrenebilirim.” demiş “Belki Avustralya fındığı getirir?

Böylece bütün gün fındık yiyebilirim.” demiş. “Belki de kanguru getirir? Bu iyi olmazdı. Çünkü odamda kanguruya yetecek kadar yer yok.” demiş.

 

 

 

Erica sonunda eve varmış. Ailesi amcasıyla beraber evdelermiş. Erica amcasını gördüğü için çok mutlu olmuş.

Birbirlerine sarılmışlar , Erica da bir aşağı bir yukarı zıplamış. “Amca, amca “ demiş “Benim için Avustralya’dan hangi özel sürprizi getirdin?” diye sormuş. Amcası “Şeyy” demiş . Sonra gülmüş ve cevaplamış “Senin için Avustralyadan yenge getirdim” demiş.

Genç Akademi
07 Şubat 2019

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.