Bire Bir Eğitim ve Önemi

Öğrenmenin en sağlıklı yolu olan birebir eğitim, öğrenci  ile öğretmen arasında birebir yapılan bilgi alışverişidir. Bu özelliği ile özel ders, toplu ders uygulamalardan çok farklıdır. Çünkü birebir ders anlatımı esnasında öğrenci ile öğretmen arasındaki iletişim, en ileri düzeyde olduğu için; öğrenci hiçbir şeyi kaçırmadan, atlamadan anlatılan konuyu öğrenmiş olur. Öğretmeniyle özel olarak  muhatap olan öğrenci kendisini bir birey olarak görür ve yetişir. Böylece kendisini daha çok işin içerisinde hisseder ve dersin sorumluluğunu üstlenir.

Biz sadece eğitim vermek değil aynı zamanda iyi bireylerde yetiştirmek istiyoruz. Özel dersleri her yönüyle kişiye özel planlanır. Öncelikle öğrencinin hedef ve ihtiyaçlarını doğru belirlenir. Bu doğrultuda, kişiye özel bir müfredatla eğitime başlanır.Öğrencinin eğitim durumunu seviyesini bilmeden ders vermeye başlamak doğru bir yöntem değildir. Bu sebepler önce öğrenciyi tanımak önemlidir özel ders eğitimlerinde.Özel dersin önemini belirledikten sonra faydaları nelerdir öğrenciye katkıları nelerdir bunları incelemekte önemlidir.

Özel Dersin Faydaları Nelerdir? 

Özel ders birebirdir;sınıf ortamında çok sayıda öğrenci bir öğretmen bulunur.Özel ders  ise bir öğrenci bir öğretmen şeklinde gerçekleşir.Bu durum eğitimin kalitesini arttırır. Sınıflarda yapılan öğretimde öğrenciler konsantrasyon sorunu yaşarlar.Kalabalık olmanın verdiği bir dezavantajdır bu. Okullar belli bir saat ve müfredata sahiptir keyfilik yoktur herkes belli saatte hazırlanmış müfredat eğitimini alır.Oysa her öğrencinin farklı eğitimlere ihtiyaçları vardır. Özel ders alan öğrenciler diğer öğrencilere oranla daha başarılı olduğu görülüyor.Tabi sadece özel ders alanların başarılı olduğunu söylemekte doğru değildir.

Özel dersin öğrenci için faydaları bu seviyede önemli olduğu için bizde Ümraniye Genç Akademi ve Maltepe Genç Akademi olarak sınıfta toplu eğitiminin yanı sıra özel dersi yani birebir eğitimi destekliyoruz ve programlarımızı oluşturuyoruz.

Genç Akademi
04 Ekim 2018

Bizi sosyal medyada takip edin, gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olun.

facebook.com/GencAkademiTR instagram.com/gencakademi_/ youtube.com genc-akademi.tumblr.com

T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı

e-bülten
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.