Bilgi Talep Formu
GÖNDER

ALES Hazırlık Kursu

Ümraniye ALES Kursu

Genç Akademi olarak  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı`na (ALES) hazırlanan ve grup eğitimlerine uyacak zamanı olmadığı için özel birebir eğitim almak isteyen kursiyerlerimiz bire bir eğitimler ile ALES sınavından en yüksek puanı almaları için hazırlıyoruz. Bir sınıfta anlatılan ders, sınıftaki tüm öğrenciler için aynı olsa da, kaliteli anlatılan derslerin bile her öğrenciye aynı etkiyi yapmadığı ortadadır. Her öğrencinin kendine özel karakteri, özellikleri, dersi kavrama ve anlama biçimi, öğrenme metotlarına ve her dersin bünyesindeki spesifik konulara karşı yeteneği onu diğer öğrencilerden ayırır. Özel ders ile birebir eğitim alan öğrencinin sınıf ortamında kalabalığın içerisinde eriyip gitmesi, dersten dışlanması engellenmiş olur. Biz bu eğitim anlayışı ile ALES kurslarımızda birçok kursiyere başarı sağlıyoruz.

 

ALES Nedir? ALES Puanı Nerelerde Kullanılır?

Üniversitede bir lisans programından mezun olmuş öğrencilerin yurtiçi ve yurtdışında lisansüstü eğitimlerine devam edebilmeleri, akademik personel ve eş değeri kadrolara atanabilmeleri ve benzeri alanlarda kullanabilmeleri için girmeleri gereken bir sınavdır “Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)”  sınavı. ALESS ilkbahar ve sonbahar dönemi olmak üzere aynı yıl içerisinde iki defa düzenlenmektedir. İsteyen her birey sınava iki dönemde de girebilir. Sınava girme sayısı için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 

Kurs İçeriği 

Genç Akademi ALES kursunda programın amacı Temel Matematik, Geometri, Mantık ve Türkçe ders anlatımları ile birlikte test tekniğini kullanıp hız ve koordinasyonu birleştirerek bireye etkili bir eğitim vermektir. Kursa katılım için bireyde herhangi bir özel şart aranmaktadır. Eğitmenlerimiz alanında uzmandır ve test tekniğine hakimdir. Kurs içeriği ile ilgili aşağıda daha ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

- ALES Konu Anlatımlı Kitap,
- ALES Soru Bankası,
- ALES Çek-Kopart Testler,
- ALES Deneme Seti,
- ALES Türkiye Geneli Deneme Sınavı ile rakiplerinizi görme şansı,

- Test tekniği kullanarak ALES formatında genel deneme sınavları,
- Yoğunlaştırılmış ALES matematik etütleri,
- Türkiye’nin ALES uzmanları eşliğinde tercih yardımı,
- Her bireye özel ALES ders çalışma programlarıyla profesyonel ALES rehberlik,
- ÖYP ve Akademik Kariyer konusunda sınırsız destek.

 

 

 

 

GÜNCEL EĞİTİMLER TÜMÜ