Ümraniye Genç Akademi Yabancı Dil Merkezi

Neden Almanca Öğrenmeliyiz ?

10 Ara
2017
almanca eğitimi

Avrupa´da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Almanca;Avusturya, Lihtenştayn ve İsviçre´nin resmi dilidir ve Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika ve Lüksemburg´ta da yaygın olarak konuşulmaktadır.

Avrupa Birliği´nin anahtar dilidir, merkezi ve doğu Avrupa pazarlarında kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Almanya ABD´nin en büyük Avrupalı ticari partneridir.

Avrupa, Rusya, ve Asya’nın bir bölümünde, bilimsel ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir. Fransızca ve İspanyolca´ya göre köken itibariyle Germanik bir dil olan İngilizce´ye daha yakındır.

Almanca konuşulan Avrupa ülkeleri ABD´li turistler için popüler turizm merkezlerindendir. 60 milyondan fazla ABD vatandaşı köken olarak Alman kültürüne aittir.

AŞAĞIDAKİ ALANLARA İLİŞKİN KARİYER HEDEFLERİ OLANLAR İÇİN ALMANCA İDEALDİR:

Astronomi, sanat tarihi, biyokimya, biyomedikal fizik, botanik, kimya, dizayn, mühendislik, film çalışmaları, genetik,linguistik, bilimsel metodoloji ve mantık, moleküler biyoloji, müzik, yakın doğu çalışmaları, felsefe, fizik, psikoloji, ilahiyat ve zooloji.

 

admin
author

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara
Neredeyiz