Category Archive VIP YABANCI DİLLER

ileGenç Akademi

RUSÇA KURSU

Rusça, Avrasya’da yaygın olarak konuşulan ve Slav dilleri arasında en yaygın olan dildir. 255 milyon kişi anadili kadar iyi şekilde Rusça konuşmaktadır. Rusya, BDT Ülkeleri, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Tacikistan, Bulgaristan, Moldovya, Litvanya, Estonya, Letonya, İsrail, Moğolistan, Spitzberg, Finlandiya, Bulgaristan,

Almanya, ABD’nin, Polonya’nın, Avustralya’nın, Kanada’nın, Türkiye’nin ve Çin’in büyük şehirlerinde bu dil yaygın olarak konuşulmaktadır. Ayrıca 20. yüzyılda politik açıdan önemi nedeniyle, Birleşmiş Milletler’in resmi dillerinden biridir. Rusça’yı öğrenerek bu büyük dünyaya katılır ve kendinizi ifade edebilirsiniz; ilgilendiğiniz alanlarda (iş, ticari, akademik, bilim, sanat, tatil, arkadaş edinme, vb.) amacınıza daha kolay erişebilirsiniz.

Club akademi Rusça programı; etkin ve kalıcı rusça öğretimini amaçlamaktadır. Hedef yazılı ve sözlü iletişim becerilerini, çeşitli kaynaklardan hazırlanan kitap, test ve CD gibi eğitim meteryalleri ile geliştirilir.

Rusça kurslarımız toplam 6 seviyeden oluşmaktadır.

1 Kurda toplam 64 saat + 8 saat kültür dersi

ileGenç Akademi

İSPANYOLCA KURSU

Dünyada bir çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dil İspanyolcadır ve yaklaşık 500 milyon insanın bu dili bildiği tahmin edilmektedir. İspanyolca’nın resmi dil olarak kullanıldığı ülkeler : İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela’dır. Amerikanın ikinci resmi dili olan İspanyolcayı her 10 Amerikalıdan 3′ü bilmektedir.

Özellikle son yıllarda, en çok konuşulan 3 dilden biri olması ve Avrupa Birliğinde İngilizceden sonra en çok konuşulan dil olmasından dolayı tüm dünyada rağbet görmeye başlayan İspanyolcanın önemi, İspanya hükümetiyle kültür, eğitim ve ticaret alanlarında yapılan anlaşmalar sayesinde Türkiye’de de anlaşılmaya başlanmıştır.

İspanyolca Kursları Toplam 6 seviyeden oluşmaktadır.

Her seviye sonunda bir seviye atlama sınavı yapılmaktadır. Bir üstseviyeye geçilebilmesi için dil bilgisi, dinleme, okuma, konuşma ve kompozisyon alanlarında başarılı olmak gerekir. Eşşiz ders kitapları ve alıştırma kitapları İspanyolca müzik ve filmlerle desteklenmektedir.

ileGenç Akademi

FRANSIZCA KURSU

Fransızca, dünya genelinde 43 ülkede toplam 220 milyon insanın anadili veya ikinci dili olarak konuşulmaktadır.

Dünyada İngilizceden

sonra en çok öğrenilen yabancı dil Fransızca’dır.

İngilizce dil haznesinin yaklaşık yüzde 45’i Fransızcayla örtüştüğü için, İngilizce bilenler neredeyse hazır bir zemin üzerinden Fransızcayı daha hızlı öğrenebilmektedir.

Fransızca grameri öğrenen herkes, İngilizce gramerini daha net anlayacaktır. Fransızca öğrenenler; İtalyanca, İspanyolca veya Portekizce gibi diğer Roman dillerini de çok daha kolayca öğrenecektir.

Sanat, müzik, dans, sinema, mutfak sanatı, kozmetik endüstrisi ve modada öncü olan tek ülke olan Fransa, dili ve kültürü ile çağdaş dünya medeniyetinin ve uygarlığının temel taşı olarak kabul görmektedir.

Montaigne, Proust, Camus, Sartre, Pascal, Descartes veya Rousseau gibi edebiyat ve felsefe duayenlerine, demokrasiyi ve hürriyeti borçluyuz.

Ancak Fransız diline hakim olanlar, bu alanlarda bilginin kaynağına inerek söz sahibi olabilmektedir.

ileGenç Akademi

ARAPÇA KURSU

Arapça 22 Orta Doğu ülkesinde 200 milyona yakın bir nüfus tarafından konuşulan bir dildir. Ayrıca 24 Arap olmayan Müslüman ülkede 1 milyara yakın bir nüfus tarafından kullanılan bir dildir. Kullanıldığı coğrafya itibariyle, dünya tarihinin, kültürel birikiminin ve ekonomi gerçeklerinin temel merkezlerini oluşturur

 

Antik arkeoloji ve Mısır’daki piramitler, sfenksler gibi tarihi eserler ve Arapça’nın edebi yoğunluğu, Arapça öğreniminin önemini artıran öğelerdir. Uluslararası ticaret, politika bilimi, uluslararası hukuk ve kültür tarihi öğrencileri, uzmanları ve meraklıları için Arapça öğrenmek çok şey kazandırabilir. Petrol üretimi ve petrokimya endüstrileri sebebiyle dünyanın ilgisi birçok Arap ülkesinin ekonomileri üzerindedir… gibi bazı dünya gerçekleri sebepler arasında sıralanabilir.

Arapça, aşağıdaki ülkelerde konuşulur ve kullanılır:

Cezayir, Bahreyn, Çad, Komor Adaları (Federal İslam Cumhuriyeti), Cibuti, Mısır, Etiyopya, Gazze Şeridi, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Amman, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Batı Şeria, Batı Sahra, Yemen Arap Cumhuriyeti, Eritre,Tanzanya.

Arapça nasıl bir dil?

Arap dili, Sami dil ailesindendir. Yemen’de bulunan ve tarih itibariyle en eski yazılı metinlerin Arapça olması bize bu dilin ne kadar köklü bir dil olduğunu ispat etmektedir. Arap dili, türetme dilidir, bir kökten farklı birçok kelime türetilebilmektedir. Bu durum dildeki mantığın bir göstergesidir. Arapça’nın bir diğer özelliği, kelimenin anlamı ile sesi arasında uyum olmasıdır. Mesela “zelzele” dendiğinde anlamdaki sarsıntı sanki dilde hissedilmektedir.

 

 

Bu yönüyle, Araplar, edebiyatta, şiirde çok ileri seviyede idiler. Arapça’yı ustalıkla kullanıyorlardı. Kabe duvarlarına astıkları şiirler hala meşhurdur. Arap dili kelime açısından en zengin dillerdendir. Sadece bir ciltlik Larus sözlüğünde 53.500 Arapça kelime vardır.

Cahiliye dönemi şairi Antere’nin 80.000 kelime kullanarak şiirlerini nazmettigi söylenir. Ayrıca aynı manadaki farklı kelimelerin bol olması o dilin zenginliğinin ve kendini ifade etme özgürlüğünün kanıtıdır. Araplarda mesela deve çöle en uygun vazgeçilmez bir binek olduğu için onunla ilgili binlerce kelime mevcuttur.

Arapça’nın diğer dillerden ayrılan yönü de; birçok yöresel lehçesiyle halk arasında konuşmada farklılık göstermesidir. Kur’an’ın yedi kıraat üzerine oluşu da bu sebeptendir. Ancak İslam’ın yayılması sebebiyle Arapça konuşan milletlerin sayısı arttıkça, lehçelerin (Ammice: dile kolay gelen şekilde gramer kurallarına uymadan konuşmak) de sayısı artmıştır. Yani Arapça’nın klasik ve modern diye ayrımı söz konusudur. Yazı ve güzel konuşma dili olan FasihArapça (Doğru Arapça)’nın bozulmadan asırlarca canlı kalmasını Kur’an’a borçluyuz.

Arapça, günümüzde Birleşmiş Milletler’deki beş resmi dilden biri kabul edilmiştir. Stratejik dil olarak da son zamanlarda Arapça öğrenmeye dünya genelinde talep artmıştır. Türklerin İslam’ı kabulünden sonra ise, Arap dilini eğitimde kullanmaları sebebiyle Türkçe’ye birçok Arapça kelime yerleşmiştir. Türkçe’nin yüzde kırkını Arapça kelimeler oluşturmaktadır. Bu yüzden dahi bu dili öğrenmeye daha fazla önem verilmelidir.

Dilimize yerleşmiş olan Arapçakelimeleri de yeni nesillere aktarmak gerekir. Unutulmamalıdır ki, dil bir milletin fikirleri, manaları ve ruhi hakikatleriyle varoluş biçimidir. Dil, toplumu yansıtan ayna görevini üstlenir.

Kelimelerdeki derinlik, duygu ve düşüncelerdeki derinliğe işaret eder.

ileGenç Akademi

ALMANCA KURSU

Başlangıç seviyesinden (A1) ileri seviyeye kadar (C1) sunulan Almanca kursu programlarımız üniversite hazırlığı planlayan öğrenci adayları, ticari amaçlı iş Almancası veya yurt dışı gezisine hazırlananlar için olmak üzere her gruba hitap ediyor.

 

Her seviye ve yaş grupları için profesyonel ve yetkin öğretmen kadromuzla hizmetinizdeyiz.
İster kursumuzda grup veya bire bir özel, ister evinizde size veya çocuğunuza özel..