ileGenç Akademi

LİSEYE GİRİŞ SINAVLARINDA İNGİLİZCE EKSİKLİĞİ

Yeni liselere giriş sisteminde İngilizce dersinin sınavdan kaldırılması üzerine öğrencileri İngilizce’ye olan ilgisi oldukça azalmıştır.Fakat günümüz eğitim ve iş dünyasında İngilizce bilmeden bir yerlere gelmek mümkün değildir.Öğrencilerin en kolay ve etkili şekilde İngilizce öğrenebilecekleri yaşta dilden uzaklaşmaları ileride de öğrenmelerini zorlaştıracaktır.İngilizce dersinin sınavlarda yer almaması önemini yitirdiğinin bir göstergesi kesinlikle değildir.Okullarda İngilizceye olan ilginin azalması üzerine iş yabancı dil merkezlerine düşmüştür..
GENÇ AKADEMİ olarak öğrencilerin geleceklerini düşünerek asıl önemli olanı, İngilizce’yi öğretmek için çeşitli programlar ile eğitim hayatına devam etmektedir..

ileGenç Akademi

TEOG YERİNE GELEN LİSELERE GİRİŞ SİSTEMİ

İşte 10 adımda TEOG yerine gelen yeni sistem…

  • Yeni sisteme göre öğrencinin kaydolduğu ortaokul, gideceği liseyi de belirleyecek.
  • Öğrenci adresine en yakın okula yerleştirilecek
  • Başvuru sırasında öğrenci karşısına çıkan 5 okuldan birini seçecek.
  • Sınavsız liseye geçişin sağlanması amaçlanan uygulamada, akademik seviyesi farklı öğrencilerin aynı sınıfta tutularak başarı seviyesinin artırılması hedefleniyor.
  • Nitelikli okullara gitmek isteyen öğrenciler isteğe bağlı olarak merkezi sınava girecek.
  • Kendi sınavlarını yapacak olan  ‘Nitelikli okullar’ Mayıs ayında açıklanacak. Sınavlar ise Haziran ayında yapılacak.

Devamını oku

ileGenç Akademi

ÜMRANİYEDE İNGİLİZCE KURSU

Burada binlerce insan dil öğrendi

Online ortamda İngilizce eğitimi veren birçok kurs programına ulaşabilirsiniz. Bu kalabalık listede en iyi İngilizce kursu hangisi bunu öğrenmek ise oldukça zordur. Size vaat edilen eğitim ve ücret politikasını karşılaştırarak en uygun tercihi yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Emek ve paranız çöpe gitmeden İngilizce öğrenebileceğiniz bu sayfada binlerce öğrenci referans olarak veri tabanında saklı tutulmaktadır.

genç akademi

genç akademi

Devamını oku

ileGenç Akademi

YKS DE YENİ DEĞİŞİKLİKLER

Yükseköğretim Kurulu tarafından, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nin 23 Haziran 2018 Cumartesi sabahı, ikinci oturumun 24 Haziran 2018 Pazar günü sabah ve Dil Sınavı’nın ise 24 Haziran 2018 Pazar günü öğleden sonra yapılması kararlaştırıldı.

Devamını oku

ileGenç Akademi

GENÇ AKADEMİ MESLEKİ İNGİLİZCE KURSLARI

İngilizce tüm dünya genelinde kabul gören dünya dilidir. Bu dili öğrenmek, rakiplerimizin bir adım önüne geçmek demektir. İngilizceyi öğrenerek daha çok insan ile iletişime geçebilmemiz mümkündür. Aynı zamanda okul derslerine takviye olarak da İngilizce öğrenmemiz gerekmektedir. Ama bazı durumlarda sadece İngilizce bilmek yeterli olmamaktadır.

İngilizcenin yeterli olmadığı durumlara örnek vermek gerekirse meslek hayatında kullanılan iş İngilizcesi örnek olarak verilebilmektedir. İş İngilizcesi olarak bilinen bu terim teknik terimler içerdiğinden konuşma İngilizcesinden daha doğrusu gündelik İngilizceden biraz farklıdır. İş İngilizcesi o işe özel teknik terimleri kapsadığından dolayı farklı bir hüviyet taşımaktadır. Bu nedenle iş İngilizcesi nasıl öğrenilir sorusu önem kazanmaktadır.

Devamını oku