Burslu İngilizce Eğitimi

‘İdeal Dünya güvencesiyle çocuklarınız için İngilizce problem olmaktan çıkıyor!

Globalleşme çağında yabancı bir dilin, özellikle de İngilizce bilmenin iletişim aracı olarak önemi artmıştır.

Buna bağlı olarak yabancı dil öğrenimi çocuklarımızın gelecekte sağlam bir şekilde yerlerini alabilmelerinde zorunlu hale gelmiştir.

Bu noktada İdeal Dünya, yabancı dilde “ezberi, kalıp öğrenmeyi” değil anadile yakın “dil edinimi” temel alan bir anlayışla, başarısı uluslararası standartlarla ölçülebilen Burslu İngilizceEğitim Programını öğrencilerine uygulamaktadır.
Çocuklar için özel olarak hazırlanmış programımız okul ders müfredatına paralel olarak çalıştırılmaktadır.
Bu sayede öğrenciler derslerinde ve sınavlarda üstün başarı gösterirken aynı zamanda İngilizceyi de anadillerine yakın düzeyde konuşabilme yeteneği kazanırlar.
İlköğretim ve lise öğrencilerine İngilizceyi oyunlarla, şarkılarla, filmlerle, taklitlerle kısacası sevdirerek ve konuşturarak öğretiyoruz.
Biliyorsunuz ki; ülkemizde İngilizce eğitimi insan hayatı için son derece önemli… Etrafımıza baktığımızda yığınlarca üniversite mezunu insan sırf İngilizce konuşamadığı için işsiz kalırken, İngilizce konuşabilen bir ilkokul mezunu bile rahatlıkla iş imkanı bulabiliyor. Ülkemizde bir insanın kendi ayakları üzerinde durabilme gücünü elde etmesi için gereken iş bulma ihtiyacını giderecek en kestirme yol İngilizce konuşma becerisini kazanabilmekten geçer.
İşte bu bilinçle çalışmakta olduğumuz eğitim kurumlarıyla ortak yürüttüğümüz proje gereğince afişlere, stantlara, broşürler gibi reklam çalışmalarına harcayacağımız parayı devlet okullarında okuyan öğrencilere İngilizce eğitimi vermek için kullanıyoruz.
Devlet okullarının bazılarından seçilen öğrencilere eğitim masraflarının büyük bir kısmını karşılayarak İngilizce konuşma becerisini kazandırdığımızda hem bu öğrencilerin geleceği teminat altına alınıyor, hem de çalıştığımız kurumların ünü her geçen gün biraz daha yayılıyor.
Sizin çocuğunuz da bir devlet okulunda okuyor ve burslu İngilizce eğitimlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek, öğrencinizle anne ve babasının huzurunda yapılacak mülakat için randevu alınız. (Tabi öğrencinizin okulunun 22 kişilik kontenjanı dolmamışsa)

Burslu İngilizce Eğitimi Program İçeriği

Haftada 1 Gün – 3 Normal Ders

Haftada 1 Gün – 2 Saat Etüt

Okuma, Dinleme, Konuşma ve Video Saatleri (Ekstra Aktiviteler)

Birebir Çalışma Saatleri

Online Etüt İmkanı

İstekli Ailelere Servis İmkanı

8 Aylık Eğitim Programı Sonunda öğrenci ne kadar İngilizce konuşma becerisi kazanır?

Bu Eğitim Sonunda Öğrenci;

Kendini Tanıtabiliyor, Başından Geçenleri Anlatabiliyor,
Geleceğe Dair Konuşabiliyor, Alışveriş Yapabiliyor,

Adres Tarif Edip Alabilir, Derdini ve İsteklerini Anlatabilir,

Kısa Hikaye Okuyup Anlayabilir, Günlük Yaşamda Karşılaştığı Basit Konuşmaları Anlayabilir, Yapabilir Düzeye Gelir.

16 Aylık Eğitim Programı Sonunda Öğrenci Ne kadar İngilizce Konuşma Becerisi Kazanır?

Öğrenci, yukarıdaki 8 aylık eğitimi tamamladıktan sonra yeterlilik sınavına tabi olur ve başarılı olursa bir sonraki sene bir 8 aylık daha eğitim alarak aşağıdaki bilgileri öğrenir:

Kendini Ayrıntılı Tanıtabilme
İngilizce – İngilizce sözcük kullanabilme
Günlük yaşamı hakkında konuşabilme
Başından geçen olayları anlatabilme
Kısa hikayeler okuyup anlama ve özet aktarma
Alışveriş yapabilme
Kent tasvirleri yapabilme
Geleceğe dair konuşabilme
İngilizcenin zor tenselerinden olan Present Perfect Tense ve Present Perfect Continous Tense’ i anlayıp doğru kullanabilme
Kişilerin özelliklerini tarif edebilme
Basit sorunlar için çözüm önerme
Günlük İngilizce’ye dair deyimsel fiiller kullanabilme düzeyine gelir