Etiket arşivi yabancı dil kursu

ileGenç Akademi

KENDİNİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRİN

Başarılı olmanızın en önemli yolu, kendinizi sürekli olarak geliştirmenizdir. Bunu tıpkı olimpiyatlara hazırlanmak gibi düşünebilirsiniz. Kendinizi bir olimpiyat sporcusunun geliştirdiği gibi geliştirmenin kanıtlanmış yedi yoluna hep beraber bakalım…

Sürekli gelişim nasıl sağlanır?

Başarılı olmanızın en önemli yolu, kendinizi sürekli olarak geliştirmenizdir. Kendinizi geliştirmeniz, yüksek başarı sağlayan insanlarda çok bulunan, kişinin kendisine güvenmesi olarak adlandırılan duyguyu artıracaktır. Kendinizi geliştirmek, evinizi temizlemeye benzer, evinizi temizlemeyi bırakırsanız her taraf toz kir içinde kaldığı gibi, gelişmek için çaba göstermezseniz körelirsiniz. İstediğiniz başarıya ulaşmak için, var olan yeteneklerinizi ortaya çıkartıp geliştirmelisiniz.

Yetenek, performansınızı geliştiren; ilişkileriniz, becerikliliğiniz, süreç, sistemler veya bir konu hakkındaki bilginiz gibi herhangi bir şey olabilir.

Olimpiyat sporcuları, gelişimine yönelik yapılan sürekli çalışmanın ve var olan yeteneğin ortaya en in iyi şekilde kullanılmasının birer örnekleridir.

Kendinizi bir olimpiyat sporcusunun geliştirdiği gibi geliştirmenin kanıtlanmış sekiz yoluna hep beraber bakalım.

1. Performansınız Hakkında Geri Bildirim İsteyin

Kendinizi geliştirmek için yaptığınız çalışmalar hakkında, etrafınızdakilerden hatta hiç tanımadıklarınızdan hakkınızda yorum isteyin. Bazen, alacağınız yorumlar canınızı sıksa da gerçekler ile yüzleşmekten korkmayın. Hakkınızdaki olumsuz yorumlar sizi daha da motive etsin ve olumsuz yorumları olumluya çevirmek için daha fazla çalışın. Hakaret içermediği sürece her türlü yorumu dikkate alın.

2. Küçük Adımlar Atın

Roma bir günde inşa edilmedi, aynı şekilde gelişimininiz de bir günde olmaz. Başlangıç olarak, yeni bir beceri, yeni bir araç veya yeni bir bilgi alanı ile başlayın. Bunu da alışkanlık haline gelene kadar kullanın. Alışkanlığınız oluştuğu zaman gelişim kendi kendine ilerleyecektir.

3. Konuştuğunuzdan Çok Dinleyin

Mark Twain’in ne dediğini unutmayınız, “Dinlemekten çok konuşmamız gerekseydi iki ağızımız ve bir kulağımız olurdu.” Dinlediğiniz zaman öğrenirsiniz ve diğer insanlara gözüken zayıf noktalarınıza önlem alırsınız. Bir organizasyonda, pozisyonunuz yükseldikçe daha çok dinlemelisiniz.

4. Bir Kere Oluşturun ve Her Zaman Kullanın

Yapacağınız bir iş, sık yaptığınız bir rutin ise, (biraz basit bir örnek olsa da mailinizdeki imzanızı otomatiğe bağlamak gibi) hem zamandan kazanmak hem de uzun süreli tutarlılığınızı artırmak için, bir kontrol listesi, form veya şablon oluşturunuz. Kısacası rutinleri otomatiğe bağlama veya basitleştirmeyi denemeniz yararınıza olacaktır.

5. Yaptığınız İşte İzlediğiniz Yolu İyi Analiz Edin

Her işi bitirdikten sonra kendinize “Neyi Durdurayım, Başlatayım ve Tutayım” sorusunu sorunuz. İzlediğinizin yolun analizi; iyi geçmeyen kısımları tanımlayın, yapmadığınız ama yardımcı olacak şeyleri belirleyin ve işinize yarayan şeyleri belirleyin. Bir başka seferde, analiziniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Performansınızı durmadan geliştirmek, yeteneklerinizin gelişmesi için çok iyi bir yoldur, iyiyi mükemmele çevirir.

6. Doğru Soruları Sorun

Sorularınıza(kendinize sorduğunuz veya diğer insanlara sorduğunuz) verilen cevapları değiştirmenin en hızlı yolu, sorduğunuz soruyu değiştirmektir. Bir hususta yardım alabilmek için, ilk önce neye ihtiyacınız olduğunu çok iyi tespit edip, diğerlerine sormanız gerekir. Doğru soruyu sormak, her zaman daha iyi cevap almanıza neden olur.

7. Kararlı Olun

Aldığınız kararların arkasında durun. Kararınızın mükemmel olmaması sizi etkilemesin. Unutmayın iyi kararlar, tecrübelerden gelir ve kötü kararlardan da çok tecrübe kazanırsınız. Yine de tecrübe olur diye bile bile kötü karar almamak gerekir.

Sizde bugün başlayın, gidin ve kendi altın madalyanızı kazanın!

Kaynak: Inc.com

ileGenç Akademi

ÖZGÜVEN NASIL KAZANILIR

Özgüven önemli bir kişisel özelliktir; yaşamla baş etmemizi ve sorunlarla gerçekçi bir şekilde mücadele etmemizi sağlar ve zorluklara dayanmamızı kolaylaştırır. Özgüven kazanma süreci, yaşamın önemli zorlukları ile başa çıkma gücüne sahip ve mutlu olmaya layık bir kişi olma deneyimidir.

Özgüven insana güç verir, enerjisini artırır ve daha fazla çaba göstermeye özendirir. Başarı için ilham kaynağıdır. Başarılarımızla gurur duymamızı ve onlardan keyif almamızı sağlar.

Bizim yaklaşımımıza bağlı olarak başka insanlar ve dışımızdaki olaylar özgüvenimizi yükseltebilir ya da bitirebilirler. Yaşama özgüvenli bir şekilde yaklaşmak ve bunu sürdürmek önemlidir. Ancak, aşırı bir güven duygusu ile hareket ederek kendimizi ve diğer insanları tedirgin etme riskini de almamak gerekir.

Özgüvenimiz olmadığında işleri yapabilme yeteneğimizden emin olamayız. Gerekli beceriye ve deneyime sahip olduğumuzu bildiğimiz halde daha önce hiç yapmadığımız bir işle karşılaştığımızda endişeleniriz. Birçok durumda, özellikle karar vermemiz, inisiyatif kullanmamız veya yeni insanları işin içine katmamız gereken durumlarda rahatsız ve huzursuz oluruz.

Buna karşın, aşırı bir güven duygusu içinde davrandığımızda; sınırlarımız olduğunu kabul etmek istemeyiz, yeteneklerimiz hakkında gerçekçi olmayan düşüncelere kapılırız. Üzerimize aşırı iş yükü alırız, böylece her zaman iyi iş yapamayız. En iyiyi bizim bildiğimizi düşünürüz, önerileri göz ardı ederiz, bize yardım etmek isteyenleri de genellikle reddederiz.

Olması gereken düzeyde bir özgüvene sahip bulunduğumuzda ise; en iyi için çaba göstereceğimizi ve kabul edilebilir bir sonuç ortaya koyacağımızı bilerek işleri ele alırız. Bir işi yapamadığımızda mazeret üretmek yerine yeniden denemeye başlarız. İlk seferinde tümüyle doğru olarak anlamadığımız ya da yapamadığımız bir işin dünyanın sonu anlamına gelmediğini biliriz. Hatalarımızı dert etmek yerine onlardan ders almasını becerebiliriz. Bir çok durumla ve sorunla daha iyi baş edebiliriz.

Özgüven hedeflerimizin peşinden giderken bize güç verir. Başarılarımızla doyum ve rahatlık hissetmemize izin verir. Özgüvenimizin güçlü olması durumunda başarı bize doğal ve doğru gelir.

Birçoğumuz, belirli zamanlarda, belirli insanlarla ve belirli durumlarda kendimizi güvenli hissederken bazı durumlarda, zamanlarda ve bazı insanların karşısında özgüvenimizi yitiririz. Kendimize olan güven duygumuzu nelerin etkilediğini doğru anlamamız gerekir.

Bunun için şu soruları kendimize sormalıyız ve dürüst cevaplar vermeliyiz.

Ø Kendimize en çok güvendiğimiz zamanlar hangileridir? Yeteneklerimizden emin olduğumuz ve kendimizi en rahat hissettiğimiz durumlar nelerdir?

Ø Karşısında özgüvenimizin en yüksek olduğunu düşündüğümüz insanlar kimlerdir? Niçin?

Ø Onlar, bize özgüvenimizi artıracak ne söylüyorlar veya ne yapıyorlar?

Ø Ne zaman kendimize olan güvenimizin en düşük olduğunu hissediyoruz?

Ø Özgüvenimizi azaltanlar nelerdir? Hangi insanlar ve hangi durumlar bizim kendimizi güvensiz hissetmemize neden oluyor? Söylenen ya da yapılanlar nelerdir?

Bu sorulara cevap verirken hazır olmadığınız yeni durumlardan ya da kıyafetinizin ve dış görünümünüzün iyi olduğu zamanlardan söz edebilirsiniz. Özgüven, çoğunlukla, kendimizi nasıl hazırladığımız ve kendimizi nasıl gördüğümüz ile ilgilidir. Özgüven gelip giden, azalıp artan bir duygudur. Bazı günler kendimizi diğer günlere göre daha güvenli ve güçlü hissederiz. Bazı günlerde de kendimizi arkadaşlarımızın yanında yetersiz hissederiz veya kendi yeteneklerimizi sürekli olarak onlarınki ile kıyasladığımız durumlar yaşarız.

Özgüvenimizin zayıfladığı durumlarda yapabileceğimiz ilk iş, hiç kimsenin mükemmel olmadığını kabul etmektir. Belki, başka insanların sizin sahip olmadığınız becerileri vardır. Ancak, siz de büyük olasılıkla onların yapamadığı bazı şeyleri yapabiliyorsunuz.

Özellikle, onlarla rekabet edebileceğiniz alanlarda kendi yeteneklerinizi geliştirmeye odaklanın. Tüm yapabileceklerinizi aklınıza getirin, yapamayacaklarınız için fazlaca endişelenmeyin, onlara takılıp kalmayın.

Özgüveni artırmanın iyi bir yolu, yaşamdaki başarılarımızı hatırlamaktır. Sahip olduğumuz tüm yeteneklerimizi, iyi kullandığımız becerilerimizi aklımıza getirelim ve güvenli davranarak kazançlı çıktığımız zamanları hatırlayalım.

Eğer, siz de özgüveninizi kazanmak ve geliştirmek istiyorsanız, yeteneklerinizi önemseyin ve kabuğunuzdan çıkın. Daha rahat ve girişken davranmayı öğrenin. Fikirlerinizi daha sesli ifade edin. Sorumluluklar alın. İş yaşamınızda karar alma süreçlerinde ve uygulamalarda daha aktif olarak kendinizi gösterin. Enerjik olmak için bu tür insanları kendinize örnek alın. Cesaretli olun, hata yapmaktan korkmayın. Başarısızlıkların birer ders olduğunu ya da başarı yolunda küçük molalar olduğunu düşünün. Elde ettiğiniz her başarıyla özgüveninizin arttığını göreceksiniz.

 

KAYNAK:KİGEM

ileGenç Akademi

İLKOKUL – ORTAOKUL – LİSE ÖĞRENCİLERİNE BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Çocuklarınız gelecekte hangi okulu, Hangi Üniversiteyi Bitirirse Bitirsin İngilizce Konuşamazsa Daha İyi Bir İş Ve Daha İyi Bir Maaş İçin Çok Zorlanacak.. Gelin Çocuğunızu Geleceğe ÜMRANİYE GENÇ AKADEMİ ile Birlikte Hazırlayın.

 

ÇOCUKLARINIZ GELECEKTE HANGİ OKULU, HANGİ ÜNİVERSİTEYİ BİTİRİRSE BİTİRSİN İNGİLİZCE KONUŞAMAZSA DAHA İYİ BİR İŞ VE DAHA İYİ BİR MAAŞ İÇİN ÇOK ZORLANACAK..

ÇOCUKLARINIZIN GELECEKTE KİMSEYE İHTİYAÇ DUYMADAN, KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLMESİ VE DAHA İYİ YAŞAM KOŞULLARINA SAHİP OLMASI İÇİN İNGİLİZCE KONUŞABİLMESİ ŞART.. GELİN, ÇOCUĞUNUZU GELECEĞE BİRLİKTE HAZIRLAYALIM..

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN BURSLU İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Türkiye’deki çocuklar için İngilizce, son derece önemlidir.. Şu anda etrafımıza baktığımızda yığınlarca üniversite mezunu insanın işsiz dolaştığını veya asgari ücrete talim ederek çalıştıklarını görürüz… Ancak lise mezunu bile olamamış, İngilizce konuşabilen kişilerin iş bulmakta hiç de zorlanmadıklarını ve çok iyi imkanlara sahip olduklarını görürüz.Öyle değil mi?

İşte GENÇ AKADEMİ, İngilizcenin çocuklarımızın hayatı için önemini bildiği için çocuklarımıza İngilizceyi güzel, zevkli ve eğlenceli bir şekilde özellikle de algılama seviyesinin en iyi olduğu küçük yaşlarda/genç yaşta öğretiyor. Bu yüzden eğitimimizi gören, bilen herkes bizi tercih ettiği için öğrenci bulmaya ya da reklam yapmaya ihtiyaç duymuyoruz. Reklama harcayacağımız parayı öğrencilere burslu İngilizce eğitimi vermek için kullanıyoruz.

Çalışma yaptığımız her devlet okulundan çalışkan olma şartı aranmaksızın en fazla 20 öğrenci seçip onlara eğitim masraflarının büyük bir kısmını karşılayarak 8 ay süren bir İngilizce eğitimi veriyoruz. Onlar da bu eğitim sayesinde diğer okullara, dershanelere giden arkadaşlarına nazaran daha iyi İngilizce konuşabildiğinde hocaları, arkadaşları, yakınları “bu İngilizceyi nereden öğrendin” diye sorunca “tabii ki GENÇ AKADEMİ’de öğrendim” desinler istiyoruz. En güzel reklamın dost tavsiyesi olduğuna inanıyoruz.

ileGenç Akademi

TEOG HAZIRLIK KURSU

Öğrencilerin hayatlarında bir kere girecekleri bu önemli sınavda işinizi şansa bırakmayın.

Öğrencilerimizi Türkiye’de ilk olan EĞİTİM KOÇLUĞU SİSTEMİ ile Teog sınavına hazırlıyoruz.

5 ana dersten(Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil) haftada 16 saat süren yoğun eğitim ve birebir ilgi ile TEOG sınavında %100 başarı.

Öğrenci bugün en iyi dershaneye gittiğinde yıllık 500 saat en iyi koleje gittiğinde ise yıllık ortalama 700 saat ders alıyor.

Eğitim koçluğu sistemi ile yıllık 1000 saate yakın eğitim veriyoruz. Haftada tam 16 saat yoğun bir programla ve birebir ilgi ile öğrenciye TEOG sınavına hazırlıyoruz.

7. sınıf öğrencilerine ders notlarını yükseltmeye yönelik bir eğitim programı uygulanıp, not ortalamasını yükseltiyoruz.

8. sınıfta ise yoğun bir çalışmayla TEOG sınavına hazırlayıp aynı zamanda ders notlarını yükseltmede yardımcı oluyoruz.

TEOG NEDİR?

( TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ )

Teog 8. sınıf öğrencileri için yapılan 12 merkezi ortak sınavın kısa adıdır. Merkezi ortak sınavın yapılacağı dersler;

Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
Yabancı Dil
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Teog merkezi ortak sınavlar kapsamında;

* 1. dönem 6, 2. dönem 6 olmak üzere toplam 12 ortak sınav yapılmaktadır.
* 3 yazılısı olan derslerin 2., 2 yazılısı olan derslerin 1. yazılısı ortak yapılmaktadır.
* Her ortak sınavda 20 soru sorulmakta ve bu sorular çoktan seçmelidir.
* 1. Teog ortak sınavları 2014 yılında Kasım ayı son haftasında 2. Teog sınavları ise Nisan ayı son haftasında yapılmıştır.
* Teog ortak sınavları hafta içi iki günde yapılmaktadır. Öğrenciler her gün 3 sınava girmektedirler.
* Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1. gün,
* Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap tarihi, Yabancı dil 2. gün yapılmaktadır.
* Sorular sınav öncesinde işlenen konulardan çıkmaktadır.
* Önceki yıllarda yapılan sınavlardan farklı olarak yanlış yapılan sorular doğru soruları götürmemektedir.
* Her öğrenci olağan üstü haller haricinde kendi okulunda sınava girmektedir.
* Geçerli bir mazeret nedeni ile sınava giremeyen öğrencilere mazeret sınavı yapılmaktadır.
* Mazeret sınavları her okulda değil Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenecek okullarda yapılmaktadır.

Teog Merkezi Ortak Sınavlarının Değerlendirilmesi;

* Her ortak sınav 100 üzerinden puanlandırılmaktadır. Tıpkı okulda girmiş olduğumuz yazılılar gibi.
* Her soru 5 puandır. ( Sınavda iptal edilen soru yoksa )
* Merkezi ortak sınav puanı 700 üzerinden
* Yerleştirmeye esas paun ise 500 üzerinden hesaplanmaktadır.
* Yerleştirmeye esas puanın %30’nu 6. 7. ve 8. sınıf ortalamaları
* % 70’ini ise merkezi ortak sınav puanı belirlemektedir.

 

KURS İÇERİĞİ

Kişiye özel birebir eğitimler

Soru çözümleri

Eğitim koçluğu

Etkin rehberlik

Sınavlar

ileGenç Akademi

DAHA HIZLI İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN 10 YÖNTEM

 

 

1. HIZLI İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İLE İLGİLİ HER ŞEYİ OKUYUN

Klasik edebiyat, kitapların arka kapakları, gazete, internet siteleri, e-mailler, sosyal medyadaki haber akışı, yiyecek kutuları: Eğer İngilizceyse okuyun! Neden mi? Çünkü bu metinler zaten bildiğin sözcükler haricinde kelime hazinenizi geliştirmene yardımcı olacak. O sözcükleri farklı metinlerde görmek seni sözcüğün kullanımıyla ilgili bilgilendirecek ve daha hızlı ilerleme kaydetmenizde yardımcı olacaktır. Ayrıca, yeni sözcükler kullanmak kelime hazineni geliştirmen açısından çok önemli; özellikle İngilizce gibi çok kelimeye sahip olan bir dil için! Ama bu iş okumakla bitmiyor- bunun dışında yapman gereken şeylerden biri de…

 

2. YENİ SÖZCÜKLERİ NOT EDİN

Bu tavsiyenin klasik olmasının bir nedeni gerçekten de işe yarıyor olması! Bazen bazı kelimeler veya söylemler o kadar hoşumuza gider ki, asla unutmayacağımızı düşünürüz. Ama emin ol ki bazen hatırlatmaya ihtiyaç olabiliyor. Yeni sözcükleri not etmeyi bir alışkanlık haline getirmek için yanında güzel bir defter taşıyabilir veya Evernote gibi uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Her yeni bir sözcük veya deyim duyduğunda, konuşmanın içeriğini ve kelimenin ne anlamda kullanıldığını not et; böylece daha sonra notlarının üzerinden geçerken “Bu kelime/sözcük ne demekti/ne anlamda kullanılmıştı?” demezsiniz.

 

3. GERÇEK İNSANLARLA KONUŞ

Dil iletişim kurmak için değil de nedir? Tabii, sosyal medya ve Whatsapp gibi uygulamalar sağolsun, artık ağzımızı açmadan iletişim kurma konusunda uzmanlaştık! Unutma ki yabancı dil konuşmak, okumak veya yazmaktan çok daha akılda kalıcı. Birçok kişinin “İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum” dediğini sen de duymuşsunuzdur! İngilizce öğrenmeye çalışan birçok kişi diyalog kurmayı gözünde büyüterek büyük bir fobi haline getiriyor. Lütfen sen de bunu yapmayın! Bunun yerine, anadili İngilizce olan birini bulup onunla biraz sohbet edebilir, bir kursa yazılabilir veya online İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

 

4. İNGİLİZCE PODCAST VEYA YOUTUBE KANALLARINA ABONE OL

Komediyi, politikayı veya yemek yapmayı sever misiniz? Her ilgi alanına uygun konu bulunan İngilizce podcast veya Youtube kanalı bulmak artık hiç de zor değil. Birkaç tanesine abone ol ve yolculuk yaparken izleyin/dinleyin. İlk zamanlarda bazı yerli aksanları anlamakta zorluk çekebilirsiniz, ancak kısa zamanda duyduklarını anlamaya başlayacaksınız  ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşan kişilerden bir sürü yeni kelime öğreneceksiniz.

 

5. YURTDIŞINA ÇIKIN

Dili konuşulduğu yerde, o kültürün içinde yaşayarak öğrenmekten iyi bir yol var mı? İngilizcenin dünyanın en yaygın dili olduğu bilinen bir gerçek, dolayısıyla bu dili öğrenmek istediğin şehri kişisel tercihlerine göre seçebilirsiniz. Seçenekler arasında Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika, Kanada, Malta ve Güney Afrika’yı bulabilirsiniz. Yurtdışına çıktığında sürekli İngilizce’ye maruz kalacağından duyduğun kelimeler aklında yer edecek ve İngilizceyi hızlıca öğrenebileceksiniz.

 

6. İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN ARKADAŞLARINDAN FAYDALAN

Sosyal medyada İngilizce paylaşım yapan arkadaşların var mı? O paylaşımlara bakmadan geçmeyin: onları gözden geçir ve günde bir veya ikisini okumaya çalışın. Bu paylaşımlar haber, dergi makalesi, video, konuşmalar, blog yazıları, şarkı veya herhangi başka bir şey olabilir: İngilizceyse ve sizin ilgi alanınıza giriyorsa işineze yarayacaktır.

 

7. ÇOK SORU SORUN

Merak, kediyi öldürür derler. Ama merak aynı zamanda bir dil öğrencisine akıcı olmayı da öğretir. İngilizce öğrenme süreci boyunca kafanızda yığınla soru işareti oluşacaktır. Bu soru işaretlerini ortadan kaldır! Eğer İngilizce dersi görüyorsan bununla ilgili öğretmeninden yardım isteyebilirsiniz. Eğer İngilizceyi tek başına öğreniyorsan sorularının cevabını bloglarda, web sitelerinde, İngilizce öğrenen başka insanlarla iletişime geçerek veya forumlarda bulabilirsiniz. Bunu yaptığına pişman olmayacaksınız.

 

8. BİR YILDIZI ÖRNEK ALIN

Öğrenme sürecini, sevdiğin bir oyuncu veya müzisyeni seçerek renklendirin. Şimdi, internete girip seçtiğin yıldızın verdiği röportajları aç ve onları izle. Önce bir kez bahsedilenleri anlamak için izle, ikinci kez de kullanılan ifadeleri ve sözcükleri not et. Bu röportajda duyacağın deyimler, espriler, hikayeler, anekdotlar kelime hazinene ekleyebileceğin materyaller sunacak. Ayrıca bunu severek yapacağın için İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğleneceksiniz.

 

9. GERÇEKTEN İHTİYACINIZ OLAN ŞEYLERLE BAŞLAYIN

Eğer kendinize bu dili niye öğrenmek istediğinize dair nedenleri (neden ingilizce öğrenmek) devamlı olarak hatırlatırsanız, İngilizceyi daha çabuk öğrenirsiniz. Öğrenci değişim programına mı katılıyorsunuz? O zaman okuduğun alanla ilgili sözcüklere yoğunlaşın. Uluslararası konferansınız mı var? Diğer katılımcılarla konuşma başlatmak için cümlelerin üzerinden geçin. Eğitimine bir sene ara verip yurt dışına mı çıkacaksınız? Bu durumda turizm ile ilgili sözcüklere yoğunlaşmalısınız. Birden bire İngilizceye dair her şeyi öğrenmeyi düşünerek bu işe girişiyorsanız bunun sonu iyi olmayabilir, çünkü kafan karışarak kendini fazla yormuş olacaksınız da bu yüzden….

10. MORALİNİZİ BOZMAYIN

Çabalarınızın karşılığını alamadığınızı veya yeterince ilerleme görmediğinizi hissettiğinizde- zaman zaman hepimiz bu hislere kapılırız- “ben bunu başaramayacağım” veya “asla İngilizceyi çözemeyeceğim” demeyin. Hatta bu cümleleri kendinize yasaklayın! Bu negatiflik sadece senin ilerlemelerini görmeni engelleyecek ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşma hedefine ulaşamayacağınızı düşünmenize neden olacaktır. Bunun yerine, kendinize “İngilizce öğreniyorum ve her gün ilerleme kaydediyorum,” “Her zaman kolay olmasa da buna değiyor,” “6 ay öncekinden kat kat iyiyim” ve benzer cümleler kurarak büyük resmi görmeye çalışın.

 

ileGenç Akademi

YGS – LYS KURS PROGRAMLARI

Programın Amacı: 2018 yılında YGS ve LYS’ ye girecek öğrencileri  yetiştirmektir. Değişen sınav sisteminde konu ve soru analizlerini iyi incelemiş yayın evleri ile iş birliği yaparak sınavda her öğrencinin hedefi doğrultusunda üstün başarı sağlamaktır.

 

 

YGS ve LYS Programımızın İçeriği: 2018 YGS ve LYS kursumuz toplam 650 saat ders ve etütten oluşmaktadır. Matematik YGS (3 Saat) + Matematik LYS (2 Saat) + Geometri (2 Saat) + Fizik (2 Saat) + Kimya (2 Saat) + Biyoloji (2 Saat) + Dil Anlatım (1 Saat) + Etütler olarak haftalık ders işlenmektedir.

Ders Başlama Tarihi: