Etiket arşivi ümraniye okul

ileGenç Akademi

Dünya Kız Çocukları Günü

İtfaiyeci,yamaç paraşütçüsü ve gezgin Caroline Paul, Dünya kız çocukları günü için gerçekleştirdiği söyleşisinde cesaretli ve kendine güvenen kız çocukları yetiştirmenin öneminden ve kendi tavsiyelerinden bahsediyor..

Devamını oku

ileGenç Akademi

YABANCI DİL ÖĞRENMEK İÇİN 10 İPUCU

Dil öğrenmek uzun vadeli ve asla bitmeyecek bir serüven. Dünya üzerindeki hiçbir  insan anadilini dahi tam olarak öğrenip “kendi dilimi öğrendim biliyorum artık”  diyemezken yabancı bir dil için  “öğrendim” demek ne yazık ki zor. Ancak kilit noktamız uzun vadede belki tüm  yaşamımız boyunca sürekli olarak o dilin içinde olmak! Dil öğrenme serüveninde faydalı olacak, belki bazıları bilinen ancak bazıları ufak ayrıntılar içeren tüyolar vermeye ve bir nevi dil öğrenme sürecindeki en önemli yöntemlerin bir arada görülebileceği bir galeri yapmaya çalıştım. Buyurun başlayalım..

Devamını oku

ileGenç Akademi

İNGİLİZCEYİ UNUTMAMAK İÇİN NE YAPMALISINIZ?

Aslında burada ne bildiğiniz de çok önemli. Bilgi dü­zeyiniz çok düşükse, bu kitaptaki sisteme göre öğrenme­ye devam etmelisiniz, yaşamaya devam etmelisiniz, daha önce de belirttiğim gibi dil öğreniminde bir son nokta koyma yeri yoktur. Başlamışsınızdır ve artık onu hayatınız boyunca kullanırsınız geliştirirsiniz. Bilginizi geliştirmeye, dil­den kopmamaya bakın. Kitap okumaktan hoşlanıyorsanız. Önce çeşitli yayın evlerine ait sadeleştirilmiş kitapları okuyun. Bu kitaplar yayın evinin anlayışına göre aşama, aşama numaralandırılmıştır.

Bu kitaplar genelde altı aşama olarak hazırlanmıştır. Önce en düşük aşamayı seçin, bu kitapların toplam kaç kelimeden oluştuğu üzerlerinde belirtilir. Anlayabiliyorsanız bir sonraki aşamaya geçin. Hem kültürünüzü, hem de dilinizi bu şekilde geliştirmiş olursunuz. Bu şekilde bütün İngiliz Edebiyatının klasiklerini okuyabilirsiniz. Daha son­ra bu kitapları anlamakta zorlanmıyorsanız, normal kitap­lara geçiş yapabilirsiniz. Tabi belirli bir aşamada takılıp ka­lırsanız, dilinizi geliştirmeye bakın.

Devamını oku