Etiket arşivi ted seminerleri

ileGenç Akademi

BOŞ ZAMANLARIN KONTROLÜNÜ NASIL KAZANIRSINIZ

Her haftada 168 saat vardır. Peki en önemli şeyler için nasıl zaman bulacağız? Zaman yönetimi uzmanı Laura Vanderkam insanların hayatlarını ne kadar meşgul geçirdikleri üzerine çalışıyor ve çoğumuzun her hafta sorumluluklarımıza fazla değer verip kendimize ait olan zamanı hafife aldığımızı buluyor.Sahip olduğumuz zaman içinde istediğimiz hayatı kurabilelim diye hayatımızda önem verdiğimiz şeyler için zaman bulmamıza yardımcı olacak birkaç pratik taktik öneriyor..

ileGenç Akademi

VÜCUT DİLİ VE KİŞİSEL BAŞARI

Vücut dili başkalarının bizi nasıl gördüğünü etkilemekte, fakat kendimizi nasıl gördüğümüzü de değiştirebilir. Sosyal psikolog Amy Cuddy, “güç duruşu”nun, insanın kendinden emin olmadığı durumlarda bile kendinden emin şekilde duruş sağlamasının, o kişinin beynindeki testesteron ve kortizol düzeylerini etkileyebileceğini ve belki de o kişinin başarı şansını etkileyebileceğini gösteriyor.

ileGenç Akademi

BEYNİNİZİN EN YARATICI OLDUĞU ZAMANLAR

İnsanların en yaratıcı fikirlerini çamaşır yıkarken,ütü yaparken ya da yemek yerken bulduğunu biliyor muydunuz? Peki bunun sebebi sizce nedir? Vücudunuz otomatik bir işe odaklandığı zaman beyniniz yeni nöral bağlantılar oluşturmaya başlar ve buda yaratıcılığınızı arttırır..Manoush Zomorodi, beyin ve yaratıcılık arasındaki etkileşimi arttırmak için sıkıldığınız işleri yapmayı ve sevmeyi bakın nasıl anlatıyor..

ileGenç Akademi

OYUNLAR ÇOCUKLARI NASIL DAHA ZEKİ YAPIYOR

Video oyunları oynamak sizi daha üretken hale getirebilir mi? Gabe Zichermann, oyunların çocukları daha iyi sorun çözen,daha dikkatli düşünen ve daha çoklu görevlerle başa çıkabilen insanlar haline getirdiğini söylüyor..Bu keyifli seminer ile sizde video oyunlarına olan bakış açınızı değiştireceksiniz..

ileGenç Akademi

STÜDYO OKULLAR

Bazı çocuklar dinleyerek öğrenir, bazıları yaparak.Geoff Mulgan İngiltere de yeni açılmaya başlanan, çocukların küçük takımlar halinde projeler üzerinde çalışarak öğrendikleri stüdyo okullardan bahsediyor.

 

ileGenç Akademi

ÇOCUKLARA YÖNELİK EĞİTİM

Eğitim bilimci Sugata Mitra, eğitimin en büyük sorunlarından birinden bahsediyor – en çok ihtiyaç duyulan yerde en iyi öğretmenler ve okulların olmaması. Yeni Delhi’den Güney Afrika’ya İtalya’ya gerçek hayattaki bir dizi deneyde çocuklara web üzerinde kendinden denetimli erişim sağlandı ve öğretme konusundaki düşüncelerimizde devrim yaratacak sonuçlarla karşılaştı.Bu keyifli semineri mutlaka izleyin..