Etiket arşivi neden ingilizce öğrenmeliyiz

ileGenç Akademi

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

Her kapıyı farklı bir anahtar açar aslında. Ancak iş yaşamında her kapıyı açacak bir sihirli anahtar vardır. Yabancı dil bilmek her kapıyı açtığı gibi , sizi her zaman diğerlerinden bir adım önde olmanızı sağlar. Doğru bir anahtarla istediğiniz tüm kapıları usulca açabilirsiniz. Yanlış bir anahtar bizi ne kadar zorlar oysa.

İngilizce öğrenmenin günümüzde faydaları

oldukça fazladır. İngilizce bilmenin bence en büyük faydası iş hayatındadır. Günümüzde çoğu iş ilanında yabancı dil tercih sebebidir hatta birden fazla dil bilinmesi tercih sebebidir gibi ilanlar var. İngilizce evrensel bir dil olduğundan önemi çoğu dile oranla fazladır. İngilizce çoğu ülkenin ana dilidir.
İnsanları bir arada tutan en önemli unsur iletişim kolaylığıdır. Hiç şüphesiz iletişim araçlarının en başında dil kavramı gelmektedir. Bir arada yaşayan insanlar aynı dili konuşarak birbirleriyle ve çevresiyle iletişim kurarlar.Aynı zamanda içinde bulunduğumuz zaman dilimi bilgi çağıdır. Bu yüzden İngilizce öğrenmenin en büyük faydası bilgiye ulaşım dilinin İngilizce olmasıdır. Bilgiye ulaşım dili diyerek dünyadaki medya ağının dilini kastediyorum.

 

 

Peki neden ne işe yaradığını öğrenmeliyiz ?
Öğreneceğiniz şeyin ne işe yaradığını bilirseniz öğrenmek ister, daha çok çaba gösterirsiniz. İş yaşamı ve kariyer elde etmek için yabancı dil bilmenin ne kadar önemli olduğunu, sizi bir adım ileriye götüreceğini bilmeniz yabancı dilin önemini anlamanıza yetecektir. Hatta öğrenilecek bir ikinci dil daha büyük bir avantaj sağlayacaktır ve birçok kişinin önünde başlayacaksınızdır. İş hayatınıza.
Son yıllarda tüm yaş gruplarında İngilizce somut bir gereklilik olmaya başlamıştır. İngilizce 400 milyon insan tarafından anadil olarak konuşulmaktadır.

Genellikle ülkeler arası diyalog dili İngilizcedir.
Üniversiteler arası akademik eğitim dili İngilizcedir.
Bilgi teknoloji dili İngilizce ağırlıklıdır.
Programlama, bilgisayar ve makine dili İngilizcedir.
İthalat ve ihracatta ortak aracı dil İngilizcedir.