Etiket arşivi meb

ileGenç Akademi

TEOG TERCİH ROBOTU 2017

TEOG yerleştirmeye esas puan (YEP) sonuçları açıklandı. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puanlarının netleşmesi ardından TEOG tercihi için tarih aralıkları belli oldu. Okullarda öğrenci ve velilere tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik amacıyla MEB sayfası üzerinden tercih robotu hizmeti sunuldu. Peki, TEOG 2017 tercihleri ne zaman?

YEP sonuçlarının açıklanması ardından hem öğrenciler hem de en az onlar kadar heyecanlı olan velilerin tercih telaşı başladı. Öğrenciler tercih ve yerleştirme işlemleri için illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecekler.Okullarda öğrenci ve velilere tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik yapmak maksadıyla 81 ilde toplam 26.846 öğretmen görevlendirilecek. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin bu süreci en doğru şekilde tamamlayabilmesi için  “tercih robotu” hizmeti sundu.

TERCİH ROBOTU

 


Öğrenciler 14 – 24 Temmuz tarihlerinde 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklar. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Öğrenciler, tercih değişikliklerini okul müdürlüklerinde onaylatma işleminden önce yapmaları gerekiyor.

11 Ağustos tarihinde de yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde ise yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.