Etiket arşivi kolay ingilizce

ileGenç Akademi

İNGİLİZCEDE KALIPLAŞMIŞ İFADELER

İngilizcede Kalıplaşmış İfadeler Listesi Ve Çevirisi

1. To Do Fiilini İçeren İngilizce Kalıplaşmış İfadeler

To do the cooking (Yemek pişirmek)

To do the housework (Ev işlerini yapmak)

To do the shopping (Alışveriş yapmak)

To do the washing up (Bulaşık yıkamak)

To do your best (Gayret etmek)

To do your hair (Saçını taramak)

Devamını oku

ileGenç Akademi

ADIM ADIM İNGİLİZCE ÖĞRENME

Herkesin aklında İngilizce öğrenme düşüncesi var, bunun artık kaçınılmaz bir şey olduğunu biliyoruz. Hem akademik kariyer için, hem özel sektörde bir yerlere gelebilmek için, hem de kamuda İngilizcesi olanlar bir adım önde. Dünya görüşü açısından da bu böyle! Peki nasıl başlanır, adım adım tarif edersek İngilizce nasıl öğrenilir?

Devamını oku

ileGenç Akademi

EĞLENEREK YABANCI DİL ÖĞRENMEK

Yeni bir dil öğrenmek sandığınızdan çok daha eğlenceli olabilir. Küreselleşen dünyamızda çok dillilik yükselen değer. Peki anadile hakim olmak bile zorken yeni bir dil öğrenmek nasıl eğlenceli olabilir? İşte size yeni bir dil öğrenmenin en eğlenceli yolları…

Devamını oku

ileGenç Akademi

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN 10 ÖNEMLİ ADIMI

Yeni bir dil öğrenmek ne yazık ki herkes için zor ve uzun bir süreç.Ancak bazı yöntemlerle bu süreci daha verimli ve faydalı hale getirmek mümkün..Aşağıda sizler için yabancı dil öğrenimini kolaylaştıracak bazı adımlar sıraladık..Şimdiden iyi çalışmalar!!

Devamını oku

ileGenç Akademi

Yabancı Dilinizi Geliştirebilmek İçin Uygulayabileceğiniz Basit Yöntemler

Yabancı dil öğrenmek artık hayatımızın kaçınılmaz bir gerçeği.Hem okulda hem de dışarıdan kurslarla kendimizi geliştirmek için çalışıp duruyoruz . Kurslardan sonraysa bir daha elimizi bile sürmeden bırakıp unutuyoruz. Hem unutmamak hem de dilinizi geliştirmek için uygulayabileceğiniz bu basit yöntemleri sizler için yazdık..

 

1. Telefonunuzun dilini değiştirin.Başta biraz zorlanabilirsiniz ama biraz mecburiyetten biraz da meraktan yeni gördüğün kelimeleri öğrenmek zorunda kalacaksınız.Bu yöntem insana kesinlikle çok fazla fiil öğretiyor.

 

2. Konuşma diline hakim olabilmek için mutlaka dizi/film izleyin. Dil bilgisi dışında sana bir sürü kalıp, deyim ve o kelimenin kullanış şeklini gösteriyorlar.

 

3. Her boş anınızda o dilde şarkılar dinleyin. Daha doğrusu şarkının sözlerini okuyun. Müzik sayesinde bu kelimeler daha çok aklınızda kalacak aynı zamanda sözlerin telaffuzunu da taklit ederek öğreneceksiniz.

4. Müzikten çok muhabbete önem veren radyo kanallarını dinleyin. Biraz hızlı konuşsalar da ritimlerine alışınca konuşma dili hakkında çok fazla öğreneceğiniz şey olacak.

 

5. Sosyal medyada yabancı hesapları takip edin. Paylaştıkları yazıları okurken hem o ülkenin gündemine ait fikriniz olacak hem de kullandıkları kısaltmaları kalıp kelimeleri öğrenmiş olacaksınız.

 

6. Dil kartlarını kullanın. İsterseniz kendiniz hazırlayın isterseniz satın alın, gece yatmadan önce okuduğunuz 2-3 kart bile size yeni kelimeler katacaktır.

 

7. Öğrendiğiniz dilde gazeteler alın. Güncel dil kullanımı görmek bir yana gazetenin üstüne notlar alıp ders çalışır gibi gazeteyi çözümleyebilirsiniz.

 

8. İlginizi çeken konularda bir dergiye abone olun. Dergideki yazılar ve görseller birbirini destekleyince anlamak daha kolay oluyor. Hele bir de konu ilgi çekiciyle okumak ve öğrenmek kaçınılmaz.

 

9. Aklınızdan geçirdiğiniz şeyleri bir de bildiğiniz diğer dillere çevirmeye çalışın. Bulamadığınız kelimeleri bulmak için kendinizi zorlayacaksınız. Bulunca verdiği o mutluluk ve gurur muhteşem.

 

10. Dil kurslarının konuşma sınıfları da dilimizi geliştirmek için ideal bir yöntem. ilk başta herkes biraz utangaç olacak konuşmakta zorlanacak, ama inanın konuştukça konuşacaksınız.

 

11. Sözlük okuyun. Hatta sözlükte kelimeler örneklerle verildiyse bu yeni şeyler öğrenmek ve de kelime bilginizi geliştirmek için çok ideal bir yöntem olacak.

 

12. Kendi seviyenize göre kitap okuyun. İlgi alanınıza göre seçtiğiniz kitapları okurken hem sıkılmazsınız hem de sonunu merakla beklersiniz. Arada öğrendiğiniz yeni kelimeler de cabası.