Etiket arşivi etkili konuşma

ileGenç Akademi

ETKİLİ KONUŞMA VE SUNUM TEKNİKLERİ

İyi Bir Konuşmacının Özellikleri nelerdir? Nasıl iyi konuşmacı olunur? Konuşmak bir sanat. Bu sanata uygun bir konuşma metni hazırlamak ve sunmak önemli.

Konuşmacı görsel bir öğedir:

Toplantıya katılan kişiler anlatılacakları dinlemeye gelmişlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki nasıl konuşma sırasında kullanılacak slayt, video, multi-medya benzeri araçlar birer görsel araçtır, hoşumuza gitsin ya da gitmesin sunucu da tam anlamıyla görsel bir araçtır.İlk gördüğünüz bir kişiyi siz nasıl incelerseniz,toplantı salonuna girdiğiniz andan itibaren siz de aynı şekilde incelenirsiniz.

Devamını oku

ileGenç Akademi

ETKİLİ KONUŞMANIN 10 ALTIN KURALI

Celeste Headlee,harika bir konuşmanın içeriğini çok iyi bilen bir yazar ve radyo sunucusu. İşinin insanlarla nasıl konuştuğuna dayandığı zamanlarda, “Nasıl etkili bir konuşma yapabileceğin konusunda birçok şeyi öğreniyorsun, birçok insan iyi konuşma yapamıyor.” diyor. Kendisi daha iyi bir konuşmayı gerçekleştirmenin 10 kullanışlı kuralını bizlere anlatıyor. ‘Dışarı çık, insanlarla konuş, insanları dinle’ diyor. Daha da önemlisi, ‘hayret etmeye hazır ol‘ diyor.

Devamını oku