ÇOCUKLARA İNGİLİZCE EĞİTİM

ileGenç Akademi

ÇOCUKLARA İNGİLİZCE EĞİTİM

İngilizce eğitiminin hiç kuşkusuz herkesin hayatında bir yerde büyük bir önemi bulunmaktadır. İngilizce, artık çocuklarımızın okul öncesi döneminden başlayıp hayatlarının sonuna kadar onları içine almış durumda.
Bu nedenle İngilizceyi bir kenara bırakıp onu boşvermek, çocuklarımızın geleceği açısından büyük bir kayıp olacaktır. Fakat bahsettiğimiz kişiler küçük çocuklarımız, yani oyun çağında olan çocuklarımız. Akılları oyunda, yaramazlıkta, eğlenmekte olan çocuklarımız. İçleri kıpır kıpır olan, 2 dakika bir yerde oturmaya gelemeyen çocuklarımızı nasıl oturtup da onlara İngilizce öğretebiliriz? Demek ki burada alışılmışın dışında farklı bir yöntem uygulamak gerekmektedir. Çocuklarımız mademki oyuna, eğlenmeye, dikkat çeken unsurlara düşkünler; o halde biz de İngilizceyi onlara oyun şeklinde, eğlenceli ve dikkatlerini çekecek şekilde sunarız. Böylece İngilizceden daha küçük yaşlardayken korkmazlar, bir İngilizce travması oluşturmayız beyinlerinde. Unutmamak gerekir ki küçük çocukların beyinlerinde travma oluşturan kavramlar ömür boyu silinmesi zor olan kavramlardır ve o kavramlardan hep korkarlar, kaçarlar. Oysaki biz çocuklarımıza onların beyinleri henüz çok gençken İngilizceyi sevdirerek öğretirsek, İngilizcenin gerekliliğini ve kendilerinin bunun üstesinden gelebileceğini ona gösterebilirsek çocuğumuzun ileri yaşamında İngilizceyle ilgili bir sorunu kalmayacaktır, çünkü en büyük sorun bu noktada aşılmıştır zaten. Peki, İngilizceyi çocuğumuza keyifli bir şekilde nasıl öğretebiliriz? Bu sorunun cevabını vermek için önce şunu cevaplamak gerekir: İngilizceyi keyifli öğretme seçenekleri nelerdir? İngilizceyi hepimiz gramer kitaplarından, okullardaki ders kitaplarından, İngilizce öğretmenlerimizin çeşitli kitaplardan fotokopi olarak çektirdiği çalışma kâğıtlarından öğrendik, öğrenmeye çalıştık. Eminim birçok kişi bunun çok sıkıcı bir yöntem olduğunu düşünüyordur. Biz çocuklarımıza bu şekilde İngilizceyi zaten öğretemeyiz, bu imkânsıza yakın bir ihtimal olurdu. Bu nedenle eğlenceli yollar bulup bunları uygulamamız gerekir. Mesela oyun oynamak herkes için eğlenceli bir faaliyettir; film izlemek, müzik dinlemek, resimli albümlere bakmak da öyle. Çocuklarımıza İngilizceyi bu yolları kullanarak öğretebiliriz. Örneğin konusu ve karakterleri çocuklara yönelik olan ve onların İngilizce düzeyine uygun olarak hazırlanmış kısa İngilizce filmler, çizgi filmler izletilebilir. Hayvanları, bitkileri, meslekleri, günlük kullanılan eşyaları resimleştirerek anlatan, İngilizce olarak hazırlanmış bir albüm de çocuklarımızın dikkatini çekip o konularla ilgili kelimelerin akılda kalıcı olmasını sağlayacak başka bir yöntem olarak sayılabilir. Basit İngilizce çocuk şarkıları, basit İngilizce tekerlemeler de çocuklarımızın İngilizceden sıkılmasını önleyecek metotlar arasında gösterilebilir. Bu kaynakları nereden bulacağınızı düşünüyorsanız online İngilizce eğitimi tam da aradığınız adres aslında.

Online İngilizce ile gerekli materyallere her yerden ve kolayca ulaşılabilmektedir. Ayrıca çeşitliliği açısından iyi bir alternatiftir. Bu nedenle Çocuklara İngilizce Eğitimi için, onların sıkılmasını önlemek ve her fırsatta İngilizcenin ellerinin altında bulunması için online İngilizce eğitimi daha mantıklı bir kaynak olacaktır. Hem günümüz çocuklarının akıllı telefonlar ve tabletler dolayısıyla internetle içli dışlı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. En azından onların bu teknolojik aygıtları İngilizce öğrenmek için kullanmaları, veliler olarak bizleri daha da memnun edecektir.

Yazar hakkında

Genç Akademi administrator

1 yorum

KemalYayın tarihi1:40 pm - Haz 11, 2017

Daha çocuk yaşta atılan temellerin bireyin gelecek yaşamındaki önemi kuşkusuz. Makalenizi bir solukta okudum. Çok faydalı ve yol gösterici bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın